PoradyPatent na wiecznie czysty opiekacz do kanapek. Zapomnij o żmudnym czyszczeniu zaschniętego sera

Patent na wiecznie czysty opiekacz do kanapek. Zapomnij o żmudnym czyszczeniu zaschniętego sera

Czysty opiekacz do kanapek - Pyszności; Foto Canva.com
Czysty opiekacz do kanapek - Pyszności; Foto Canva.com

21.12.2022 12:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Opiekacz do kanapek to urządzenie, w którym lubimy przygotować pyszne śniadanie. Jaki jest najczęstszy problem, który pojawia się w jego przypadku? To z pewnością zaschnięty ser i resztki jedzenia. Wyczyszczenie opiekacza wcale nie jest takie proste, bo łatwo jest porysować jego powłokę. Poznaj zatem patent na wiecznie czysty opiekacz do kanapek.

Czysty opiekacz do kanapek - co musisz zrobić?

Z tym problemem zmierzył się chyba każdy, kto posiada w swojej kuchni opiekacz i kto lubi kanapki z serem żółtym i wieloma pysznymi dodatkami. To właśnie roztapiający się ser powoduje, że zasycha on na plastikowej powłoce i jest niezwykle trudny do usunięcia. Nieco łatwiej jest w przypadku tych tosterów, które posiadają teflonową powłokę. Na szczęście, jest rozwiązania, dzięki któremu opiekacz już zawsze będzie czysty. Wystarczy, że zastosujemy papier do pieczenia. Co dokładnie należy zrobić?

Ukryta funkcja opiekacza- Pyszności/ źródło: Canva
Ukryta funkcja opiekacza- Pyszności/ źródło: Canva

Ten prosty trik na czysty opiekacz do kanapek polega na umieszczeniu papieru w centrum płyt grzewczych. Następnie, umieszczamy w nim kanapkę, zamykamy opiekacz i wyczekujemy momentu, gdy kanapka będzie gotowa. Po przyrządzeniu wyciągamy kanapkę, a pergamin wyrzucamy do kosza. Resztki składników i sera znajdą się na papierze, a sam opiekacz pozostanie czysty i gotowy do następnego użycia.

O czym pamiętać podczas czyszczenia opiekacza?

Skoro poznaliście patent na czysty opiekacz do kanapek, to z pewnością zastanawiacie się teraz, jak naprawić błędy przeszłości i wyczyścić resztki jedzenia, które powstały wcześniej. W tym przypadku pamiętaj, aby nie szorować urządzenia twardymi akcesoriami, czy szczotkami z metalu. Bardzo łatwo jest zniszczyć w ten sposób powłokę opiekacza. Najlepiej sprawdzi się tu lekko zwilżona ściereczka. Resztki jedzenia, w tym ser żółty usuniesz bez żadnego ryzyka, że opiekacz w jakimś stopniu zostanie uszkodzony.

Ocet w naczyniu - Pyszności; Foto: Canva.com
Ocet w naczyniu - Pyszności; Foto: Canva.com

Jest jeszcze jeden patent, związany z zastosowaniem wilgotnego ręcznika papierowego. Wystarczy, że włączymy opiekacz do prądu i rozgrzejemy taflę. Przygotuj kawałki ręcznika papierowego zwilżone w wodzie z octem. Odłączcie opiekacz od prądu i włóżcie do niego kawałki namoczonego ręcznika papierowego. Pod wpływem temperatury wytworzy się wilgoć, która spowoduje, że resztki jedzenia będą same odpadać. Po wystudzeniu urządzenia zbierzmy wszystkie resztki i cieszmy się czystym opiekaczem.

Wolisz tradycyjne kanapki? Świetnym dodatkiem na nie będzie tradycyjny pasztet z mięsa z rosołu. Zobacz na naszym kanale YouTube, jak go zrobić:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także