PrzepisDietaDietetyk mówi, co robić przed śniadaniem, aby schudnąć. Dokładnie wytłumaczył

Dietetyk mówi, co robić przed śniadaniem, aby schudnąć. Dokładnie wytłumaczył

Dr Michał Wrzosek tłumaczy, co robić przed śniadaniem, by schudnąć
Dr Michał Wrzosek tłumaczy, co robić przed śniadaniem, by schudnąć
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Instagram | Doktor dietetyki Michał Wrzosek (screenshot)
11.08.2023 08:58, aktualizacja: 11.08.2023 12:30

Ocet jabłkowy, mocna czarna kawa czy woda z cytryną? Dr Michał Wrzosek rozprawia się z żywieniowymi mitami i wskazuje nawyki, które warto wdrożyć w poranną rutynę. Czynności te w połączeniu ze zdrową dietą i ruchem korzystnie wpłyną na proces utraty wagi.

Dr Michał Wrzosek wspomniał o przedśniadaniowych nawykach, które mogą wspomóc proces odchudzania. Na łamach portalu zywienie.medonet.pl wymienił trzy czynności, które warto wdrożyć w poranną rutynę. Podkreślił przy tym, że praktyki te nie są magicznymi sposobami na utratę wagi, ale przy odpowiednio zbilansowanej diecie i aktywności fizycznej mogą przynieść wiele korzystnych efektów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Poranne nawyki, które wspomogą odchudzanie. Dr Michał Wrzosek podpowiada

Przede wszystkim trzeba być świadomym, że dużo większe znaczenie od tego, co zrobisz przed śniadaniem, ma to, co zjesz na śniadanie, czy jesteś aktywny fizycznie, a twoja dieta jest zbilansowana. Są jednak pewne czynności, których regularne praktykowanie połączone z odpowiednią dietą może wspomóc proces odchudzania.

Dr Michał Wrzosek tłumaczy, że jednym z nawyków, który może pomóc w trakcie odchudzania, jest regularne ważenie się przed śniadaniem. Nie chodzi tu o to, by codziennie stawać na wadze, a ustalić sobie regularny rytm pomiarów, np. raz w tygodniu, koniecznie na czczo (!) - to wtedy wyniki pomiaru są najbardziej wiarygodne i miarodajne. Według specjalisty regularne korzystanie z wagi pomaga kontrolować postępy diety.

Przed śniadaniem warto napić się wody
Przed śniadaniem warto napić się wody© Adobe Stock

Co robić przed śniadaniem, żeby schudnąć? Dietetyk poleca

Przed śniadaniem warto napić się wody (może to być sama woda, woda z cytryną lub listkiem mięty). Woda nie jest oczywiście magicznym środkiem odchudzającym, ale trzeba mieć na uwadze, że odpowiednie nawodnienie umożliwia przemiany metaboliczne konieczne do spalania tkanki tłuszczowej. Woda natomiast to najlepszy wybór - nie dostarcza żadnych dodatkowych kalorii.

Dietetyk, powołując się na badania, wskazuje, że poranny trening przed śniadaniem może poprawić efektywność spalania tkanki tłuszczowej. Dodaje też, że nie jest to rozwiązanie dla każdego.

Pamiętaj, że trening bez śniadania to większe ryzyko osłabienia i najzwyczajniej w świecie mniejsza ilość energii na wykonanie zaplanowanych ćwiczeń, moment treningu najlepiej więc dopasować do indywidualnych preferencji i możliwości - napisał w publikacji dla serwisu zywienie.medonet.pl.

Ocet jabłkowy na czczo. Hit czy mit?

Dietetyk poruszył też bardzo ważną kwestię, mianowicie stosowania octu jabłkowego przed śniadaniem w celu przyspieszenia metabolizmu. Specjalista tłumaczy, że ocet ma pH rzędu 2-3, czyli naprawdę niskie (pH neutralne to 7). Dodaje też, że dowody na "odchudzające" działanie octu są bardzo ograniczone.


Jego wypijanie może więc podrażniać gardło i przełyk, sprzyjać chorobom zębów i jamy ustnej, a także wchodzić w interakcje z niektórymi lekami i suplementami diety. Ocet lepiej jest więc dodawać do potraw niż traktować go jako samodzielną "przekąskę" - wskazuje dietek na łamach zywienie.medonet.pl.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także