PoradyWybierasz się na wakacje do Włoch? Dietetyk tłumaczy jak utrzymać dietę na urlopie

Wybierasz się na wakacje do Włoch? Dietetyk tłumaczy jak utrzymać dietę na urlopie

Jak cieszyć się jedzeniem podczas wyjazdu do Włoch?
Jak cieszyć się jedzeniem podczas wyjazdu do Włoch?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, TikTok | @michał_wrzosek, bobex73

09.08.2023 18:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli w tym roku wybierasz się na urlop do Włoch, a jednocześnie obawiasz się o swoją dietę, ten artykuł powstał z myślą o tobie. Zgromadzona tu wiedza na pewno ci pomoże!

Wciąż trwają wakacje, a wraz z nimi zasłużone urlopy. Jeśli odpoczynek dopiero przed tobą i planujesz pobyt we Włoszech, mam ciekawe porady, które mogą okazać się dla ciebie bardzo istotne. Chcesz poznać szczegóły? Koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca.

Zanim przejdę do sedna, chciałabym podkreślić jeszcze jedną rzecz, nawet jeśli zamierzasz odwiedzić inne miejsce, które nie leży we Włoszech, warto zapoznać się z całym materiałem. Zgromadzona tu wiedza może okazać się również przydatna na wczasach w innych zakątkach świata.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wakacje, ale co z dietą?

Co roku miliony Polaków planuje i czeka z utęsknieniem na wymarzony urlop. Każdy w końcu potrzebuje trochę zwolnić i naładować baterie. Tego typu wypady bardzo często wiążą się w końcu z beztroskim leniuchowaniem i kosztowaniem lokalnych specjałów. 

Oczywiście nie ma nic w tym złego, ale jeśli na co dzień dbasz o formę i przestrzegasz diety, warto wiedzieć, co zrobić, aby nie wrócić z wczasów z niepotrzebnymi wyrzutami sumienia. Już za moment wszystko stanie się jasne!

Dietetyk Michał Wrzosek tłumaczy

Temat pogodzenia wczasów z pysznym jedzeniem we Włoszech postanowił poruszyć znany w sieci doktor dietetyki Michał Wrzosek. Na swoim koncie na platformie TikTok podzielił się cennymi poradami, o których warto pamiętać na wczasach. Jak się okazuje, można trzymać formę, nie rezygnując przy tym z próbowania różnych przysmaków włoskiej kuchni. 

Swoje rozważania dietetyk rozpoczął od pizzy, która jest jednym z najbardziej znanych potraw włoskiej kuchni. I w tym przypadku zaleca wybierać pizzę na cienkim spodzie, bez dużej ilości sera. Co więcej, najlepiej by było, aby na pysznej przekąsce znalazło się jak najwięcej warzyw

Doktor Wrzosek w jednym ze swoich ostatnich filmów poruszył też temat kultowych makaronów. 

- Pamiętaj, że sosy na bazie śmietany lub z dużą ilością sera są bardziej tłuste i kaloryczne. Dlatego wybieraj makarony najlepiej z sosem pomidorowym i warzywami - wyjaśnia.

Włoska kuchnia słynie również ze słodkich przysmaków, na czele z genialnym tiramisu. Czy musisz całkowicie zrezygnować z tego deseru?

- Jesteś na urlopie, korzystaj i ciesz się włoskimi słodyczami. Ale pamiętaj, aby nie zajadać się kalorycznym tiramisu codziennie - podsumowuje dietetyk.

Zanim się pożegnamy, koniecznie napisz mi, co myślisz o poradach znanego dietetyka. Będziesz ich przestrzegał na swoim urlopie? Ja też jestem jeszcze przed wakacyjnym wypoczynkiem i postaram się spędzić urlop w zgodzie z zaleceniami dr Michała Wrzoska.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także