NewsyDwa żółtka w jajku budzą niepokój. Popularne przekonanie jest mitem

Dwa żółtka w jajku budzą niepokój. Popularne przekonanie jest mitem

Jajko z podwójnym żółtkiem
Jajko z podwójnym żółtkiem
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Dumitru
13.08.2023 19:27

Zdarzyło ci się kiedykolwiek trafić na jajko z podwójnym żółtkiem? Jeśli tak, to co z nim zrobiłeś? Wiele osób przez nieprawdziwy mit marnuje jego potencjał i wyrzuca do kosza. Też należysz do tej grupy?

Na pewno w swoim życiu nie jeden raz spotkałeś się z kulinarnym mitem. Takich nieprawdziwych teorii jest cała masa, ale dziś chciałabym skupić się na konkretnym przypadku. Chodzi mi tutaj o jajko z podwójnym żółtkiem. Wiele osób obawia się użyć takiego produktu.

Dlaczego? Otóż ich zdaniem jest to jakaś anomalia, która ma związek ze stosowaniem antybiotyków. Tym samym takie jajka od razu trafiają do kosza. A to czyste marnotrawstwo, bowiem jajka z podwójnym żółtkiem nadają się do użytku. Co więcej, nie trzeba się ich wcale bać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jajko z podwójnym żółtkiem. Co oznacza?

Chciałabym już na samym starcie podkreślić, że jajka z podwójnym żółtkiem to zupełnie coś normalnego. Może jest to rzadkie zjawisko, ale występuje na naszej planecie od wielu lat. Co więcej, tego typu jajka można znaleźć zarówno w hodowlach, jak i na wsi

Tym samym mit, że takie jajka powstają tylko w hodowlach, gdzie kurom podaje się antybiotyki, nie ma nic wspólnego z prawdą. Skąd się więc biorą się takie jajka? Otóż przyczyn tego typu zjawiska należy upatrywać w układzie rozrodczym kurhormonach. Jajka z dwoma żółtkami mogą znieść zarówno bardzo młode, jak i dojrzałe już kury, które niebawem zakończą swoją karierę w znoszeniu jajek. 

Podwójne żółtko było kiedyś zapowiedzią czegoś dobrego

Zanim się pożegnamy, chciałabym wspomnieć jeszcze o jednej kwestii. Otóż mam takie szczęście, że moi rodzice mają małe gospodarstwo, w tym też hodują swojskie kurki. I pewnego razu temat rozmowy zszedł właśnie na kury i jajka.

Zapytałam mamę, czy kiedykolwiek trafiło się jej jajko z podwójnym żółtkiem. I czy wie, że wiele osób boi się używać takich jajek. Moja mama tylko uśmiechnęła się i stwierdziła, że kiedy była dzieckiem, jej babcia mówiła, że takie jajko to zapowiedź czegoś dobrego. Ponoć osoba, która trafiła na jajko z podwójnym żółtkiem, miała żyć w dostatku do końca swoich dni. 

Jak sam więc widzisz, na przestrzeni lat postrzeganie jajka z podwójnym żółtkiem znacznie się zmieniło. I to dość drastycznie. A ty kiedykolwiek trafiłeś na takie jajko? Ja nie miałam jeszcze takiej przyjemności.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także