PoradyDzieci je uwielbiają. Dietetyk wskazał trzy najgorsze produkty influencerów.

Dzieci je uwielbiają. Dietetyk wskazał trzy najgorsze produkty influencerów.

Najgorsze produkty influencerów - Pyszności
Najgorsze produkty influencerów - Pyszności
Źródło zdjęć: © Facebook | Michał Wrzosek
11.04.2024 14:39

Produkty sygnowane nazwiskami lub pseudonimami znanych twórców cieszą się ogromną popularnością. Wszyscy chyba pamiętamy szaleństwo, jakie ogarnęło dzieciaki na punkcie lodów Ekipy. Jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać inne produkty, lepszej lub gorszej jakości. Znany w sieci dietetyk Michał Wrzosek wskazał trzy z nich, które lepiej nie włączać do jadłospisu.

Sukces lodów Ekipy rozpoczął prawdziwy szał na jedzenie sygnowane influencerami. Na półkach zaczęły pojawiać się czekolady, batoniki, napoje czy też płatki, które miały przyciągać wzrok najmłodszych konsumentów i zachęcać do zakupów, opierając się na autorytecie twarzy z pudełka. Można byłoby uznać, że powstała w ten sposób przestrzeń, w której zachęcić można dzieci do dobrych wyborów żywieniowych. Niestety, chęć zysku bywa silniejsza, przez co w sklepach pojawiły się produkty, których skład pozostawia wiele do życzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Michał Wrzosek wskazał najgorsze produkty influencerów

Michał Wrzosek to znany w sieci dietetyk, który w swoich krótkich filmikach dzieli się wskazówkami dotyczącymi zdrowego odżywiania oraz prześwietla sklepowe półki. Tym razem wskazał trzy najgorsze produkty, jakie wypuścili influencerzy.

Na trzecim miejscu uplasowały się płatki Teamu X. Dostępne są one w wielu smakach, każdy sygnowany innymi nazwiskiem. Kusić mają też dodatki - w płatkach znaleźć można było zdjęcia lubianych twórców.

Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że są zdrowe, ale zawierają aż 31 gramów cukru na 100 gramów produktu. To więcej niż nawet w takich płatkach Lion - zaznacza dietetyk.

Chociaż w składzie znaleźć można również mąkę pełnoziarnistą i witaminy, ale przy tak dużej ilości cukru to nie zmienia tego, że produkt do zdrowych nie należy.

Lody Ekipa: Chmurka i Burza
Lody Ekipa: Chmurka i Burza © Ekipa, Instagram, Koral

Drugie miejsce przypadło lodom Friza, nawiązującym do jego dwóch psów. Dietetyk podkreśla jednak, że w 100 gramach mają aż 320 kalorii, a ich skład jest długi i pełen cukru i tłuszczów nasyconych.

Niechlubne pierwsze miejsce

Złoty medal za najgorszy skład przypadł donutom Ekipy. Skład jest tak długi, że ledwo mieści się na opakowaniu. Zawierają dużo tłuszczu i cukru. Zdecydowanie nie warto nawet zerkać na nie w trakcie zakupów.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także