NewsyEkspertka pokazuje, jak prawidłowo posłodzić herbatę i kawę. Wielu Polaków popełnia błąd

Ekspertka pokazuje, jak prawidłowo posłodzić herbatę i kawę. Wielu Polaków popełnia błąd

Ekspertka tłumaczy, jak słodzić kawę
Ekspertka tłumaczy, jak słodzić kawę
Źródło zdjęć: © Instagram.com
29.10.2023 20:20

Jeśli myślicie, że lista "robisz to źle" się skończyła, to bardzo się mylicie. Okazuje się, że nie wiemy nawet, jak posłodzić herbatę i kawę, by wyglądało to elegancko. Ekspertka postanowiła wyprowadzić nas z błędu. Teraz już będziemy wiedzieć, jak prawidłowo słodzić napoje.

Wiemy już, jak jeść truskawki i inne owoce, wyjaśniono nam, jak w prawidłowy sposób siadać do stołu. Teraz przyszła kolej na następną rzecz. Ekspertka od savoir-vivre Irena Kamińska-Radomska na swoim Instagramie opublikowała filmik opisujący to, jak w prawidłowy sposób używać cukru lub innego słodzidła. Dzięki temu będziemy herbatę lub kawę pić tak elegancko, jakbyśmy wpadli do królowej lub księżnej na poczęstunek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak słodzić? Ekspertka wyjaśnia raz na zawsze, co powinniśmy robić

Jak prawidłowo rozmieszać cukier w kawie lub w herbacie? Możemy zrobić to na przykład w sposób brytyjski. Znana Polakom z "Projektu Lady" Irena Kamińska-Radomska wyjaśnia, na czym on polega. Po prostu poruszamy łyżeczką w przód i tył. Jest jeszcze nasz rodzimy sposób, czyli mieszanie łyżeczką po całej powierzchni filiżanki.


- Nie wypada dzwonić. To nie jest dzwonek - dodaje ekspertka.
Jak słodzić herbatę?
Jak słodzić herbatę?© Pixabay

Najlepiej byłoby jednak zrezygnować z cukru, gdyż jest szkodliwy dla zdrowia. Tego samego zdania jest pani Irena. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się, jak słodzić kawę lub herbatę w sposób prawidłowy. Filmik ekspertki spotkał się z dość dużym odzewem, a internauci wykazali się wysoką formą.

"A jak przypadkiem stuknę, to zostanę zwyzywaną od chamów i wsadzona do więzienia?" - czytamy w jednym z komentarzy.
"W moim domu, gdy dzieci dzwoniły przy mieszaniu herbaty, zawsze mówiono: "a co to, tramwaj jedzie?" - napisała kolejna internautka.

Inna osoba zwróciła też uwagę na to, że wiele osób nie wyciąga łyżeczki z filiżanki lub szklanki i w ten sposób pije herbatę. Wygląda to całkowicie nieelegancko, a babcie powtarzały nam, że w taki sposób możemy sobie wydłubać oczy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także