PoradyEkspertka pokazuje, jak prawidłowo zasiąść do stołu. Ma to ogromne znaczenie

Ekspertka pokazuje, jak prawidłowo zasiąść do stołu. Ma to ogromne znaczenie

Irena Kamińska-Radomska wyjaśniła, jak należy siadać do stołu
Irena Kamińska-Radomska wyjaśniła, jak należy siadać do stołu
Źródło zdjęć: © Instagram | irenakaminskaradomska
21.10.2023 16:46

Czy wiesz, jak zgodnie z etykietą należy siadać do stołu? A może nie masz o tym zielonego pojęcia? Ekspertka Irena Kamińska-Radomska dokładnie to wytłumaczyła.

Choć na co dzień spożywamy posiłki w luźnej atmosferze, gdzie nie jest wymagana pełna etykieta, warto wiedzieć, jak zachować się w towarzystwie. W końcu od czasu do czasu możemy wziąć udział w jakimś oficjalnym spotkaniu. Zamiast się pocić i stresować, czy nie popełnimy jakiejś gafy, warto przyswoić podstawowe zasady.

I jak się okazuje, tego typu treści bez problemu można znaleźć w internecie. Prym pod tym względem wiedzie (znana Polakom z telewizji) ekspertka, która stara się, przekazać swoją widzę w przystępny sposób.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Irena Kamińska-Radomska w mediach społecznościowych. Jej tutoriale wywołują sprzeczne reakcje

Myślę, że pani Ireny Kamińskiej-Radomskiej nie trzeba nikomu bliżej przedstawiać. Kojarzymy ją zarówno z programu "Projekt Lady", jak i filmów, które publikuje na Instagramie. W tego typu materiałach tłumaczy podstawowe zasady savoir-vivre. Wiele z nich dotyczy kwestii związanych z prawidłowym spożywaniem posiłków.

Jej filmy przyjmowane są w przeróżny sposób. Pod opublikowanymi poradami nie brakuje zarówno komentarzy wyrażających wdzięczność za chęć dzielenia się cenną wiedzą, jak i opinii mniej przychylnych. Wiele osób uważa, że zaprezentowane porady nie mają racji bytu jak, chociażby film z jedzeniem banana przy pomocy sztućców.

Nauka siadania przy stole

21 października br. na profilu pani Ireny pojawiło się nowe nagranie. Tym razem ekspertka od etykiety pokazała Polakom, jak należy w poprawny sposób siadać do stołu. Czy kiedykolwiek się nad tym zastanawiałeś? Czy wiesz, jak należy to robić zgodnie z obowiązującą etykietą? Jeśli nie, specjalistka przychodzi z pomocą.

W jaki sposób należy siadać do stołu?
W jaki sposób należy siadać do stołu?© Adobe Stock | colnihko
- Kiedy chcę usiąść do stołu, podchodzę do krzesła lewą stroną ciała, od prawej strony krzesła. Odsuwam krzesełko, siadam na dwa pas. I tak samo też wstaję - tłumaczy Irena Kamińska-Radomska w nagraniu udostępnionym na Instagramie.

Ekspertka zapewniła również, że choć początkowo zasada ta może wydawać się absurdalna, w rzeczywistości jak najbardziej ma sens.

- Jeśli wyobrazimy sobie wielkie przyjęcie, nakrycie jedno przy drugim i krzesła blisko siebie, to wszelkie zasady grzeczności nabierają sensu. Nikt nie przepycha się. A jeśli połączy się to z regułą dotyczącą osób towarzyszących, to już wszelkie obiekcje przestają mieć rację bytu - wyjaśnia.

Warto również pamiętać o innych ważnych zasadach odnośnie biesiadowania przy stole. Otóż w takich sytuacjach: nie powinniśmy się garbić, ani zakładać nogi na nogę, ani trzymać łokci na stole. Posiłek należy jeść powoli, aby się nim delektować. I co istotne, od stołu odchodzimy dopiero wtedy, kiedy wszyscy skończą jeść.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także