PoradyEkspertka uczy jak pić kawę i herbatę w filiżance. Wiele osób robi to źle

Ekspertka uczy jak pić kawę i herbatę w filiżance. Wiele osób robi to źle

Ekspertka uczy tym razem jak należy pić z filiżanki/źródło: IG/www.instagram.com/irenakaminskaradomska/
Ekspertka uczy tym razem jak należy pić z filiżanki/źródło: IG/www.instagram.com/irenakaminskaradomska/
Marzena Pęcak
31.07.2023 16:44, aktualizacja: 31.07.2023 18:55

Irena Kamińska-Radomska nie przestaje edukować Polaków. W najnowszym nagraniu pokazuje, jak powinno się pić z filiżanki. Nie jest to takie oczywiste, jakby się mogło na pozór wydawać!

Chyba zgodzisz się ze mną, że Irena Kamińska-Radomska budzi przeróżne uczucia wśród internautów. W sieci nie brakuje oddanych jej fanów, którzy są wdzięczni za każdą cenną lekcję. Z drugiej strony są i zagorzali krytycy. Ich zdaniem tematy poruszane przez panią Irenę są błahe i bez znaczenia.

Świetnym przykładem może być tutaj nagranie kobiety, w którym tłumaczy, jak jeść banana. Dla wielu osób konsumowanie owocu na talerzyku przy pomocy sztuców to już przesada. A ty co o tym myślisz?

Jak pić kawę i herbatę z filiżanki?

Tym razem znana ekspertka postanowiła zająć się tematem prawidłowego picia z filiżanki. Okazuje się, że wiele osób popełnia podstawowy błąd. Koniecznie sprawdź, czy ty też należysz do tego grona.

Dzisiejszy artykuł to najlepszy dowód na to, że nawet z pozoru zwyczajne picie kawy lub herbaty z filiżanki nie może odbywać się na totalnym spontanie. Wręcz przeciwnie proces ten ma ściśle określone normy postępowania. Jeśli więc nie chcesz zaliczyć wtopy na oficjalnym przyjęciu, lepiej znajdź kilka minut, aby zapoznać się z krótkim tutorialem.

"Do lewej dłoni biorę serwetkę, a tu trzymam filiżankę wraz ze spodeczkiem. Ten spodeczek cały czas jest w tej samej pozycji. Proszę zobaczyć, że moje ramię i przedramię tworzą mniej więcej kąt prosty." - tłumaczy kobieta.

Co więcej, pani Irena dodaje, że do ust wędruje sama filiżanka. Zaś spodeczek przez cały czas powinien znajdować się na swoim miejscu. Cały tutorial znajdziesz poniżej.

Reakcje internautów

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych filmików, również pod tym odnośnie picia z filiżanki, można znaleźć komentarze z różnymi reakcjami. Oczywiście nie brakuje osób, które docenianą darmowe lekcje pani Ireny. Jednocześnie są też tacy, którzy zostawiają ironiczne i uszczypliwe komentarze. Ale wygląda na to, że ekspertka się nimi nie przejmuje, bo ciągle tworzy nowe treści na swoje konto na IG.

A ty na co dzień starasz się przestrzegać zasad savoir-vivre? Znałeś wcześniej zasadę odnośnie picia kawy lub herbaty z filiżanki?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także