NewsyEkspertka pokazuje, jak należy jeść czereśnie. "Nawet na wakacjach nie wypada"

Ekspertka pokazuje, jak należy jeść czereśnie. "Nawet na wakacjach nie wypada"

Irena Kamińska-Radomska tłumaczy, jak jeść czereśnie - Pyszności; Fot. Instagram: dr Irena Kamińska-Radomska (screenshot)
Irena Kamińska-Radomska tłumaczy, jak jeść czereśnie - Pyszności; Fot. Instagram: dr Irena Kamińska-Radomska (screenshot)
12.07.2023 14:50, aktualizacja: 12.07.2023 23:05

Czy wiesz, jak zgodnie z klasą jeść czereśnie? Spokojnie, z tą wiedzą spieszy Irena Kamińska-Radomska, znana ekspertka od spraw protokołu i etykiety. Jeszcze dobrze emocje nie ostygły po jej publikacjach na temat bananów i lodów, a już pojawiła się kolejna. Tym razem zaskoczyła Polaków humorem i dystansem.

Z porad Ireny Kamińskiej-Radomskiej korzystają zarówno politycy, jak i właściciele oraz pracownicy ogromnych korporacji. Ekspertkę poznaliśmy bliżej w programie "Projekt Lady". Tam występowała w roli mentorki i pomagała dziewczętom z trudną przeszłością przeobrazić się w damy. Obecnie prężnie prowadzi profile w mediach społecznościowych, gdzie publikuje materiały dotyczące dobrych manier.

Irena Kamińska-Radomska tłumaczy, jak jeść czereśnie

Irena Kamińska-Radomska nie tak dawno poczęstowała Polaków wiedzą na temat tego, jak powinno się jeść banany i lody w miejscach publicznych. Jej wywody nie przeszły bez echa. Internauci wytykali strażniczce dobrych manier oderwanie od rzeczywistości oraz popadanie w skrajności i paranoję. Teraz ekspertka podjęła temat jedzenia czereśni. Również je jadamy źle?

"Savoir-vivre dotyczy każdego momentu naszego życia. Zastosowanie zasad można znaleźć zarówno w sytuacjach oficjalnych, jak i w zwykłej codzienności. Zresztą każda chwila może być niezwykła. Co o tym myślicie?" - zapytała internautów w poście na Instagramie.

W zamieszczonym wideo Irena Kamińska-Radomska podkreśla, że osoby, które nie lubią zasad, ucieszy to, jak według savoir-vivre powinno się jeść czereśnie. Okazuje się, że można to robić rękoma, co zademonstrowała ekspertka. Dodała, że pestkę wypluwamy dyskretnie, do zaciśniętej dłoni i odkładamy na brzeg talerza lub odrębnego pojemniczka.

Spożywanie czereśni - Pyszności; Fot. Canva
Spożywanie czereśni - Pyszności; Fot. Canva

Jedzenie czereśni według savoir-vivre. "Nawet na wakacjach nie wypada"

Ekspertka przygotowała dla internautów mały bonus. To na pewno nierzadki, a może i unikalny widok. Kamińska-Radomska zaprezentowała, czego nie robić z pestkami.

- Nawet na wakacjach nie wypada pozbywać się pestki w taki sposób - powiedziała, wypluwając pozostałość po czereśni przed siebie.

To może i niezgodne z etykietą zachowanie, ale widocznie ociepliło jej wizerunek.

"Pani Irenko, bardzo lubię Pani energię i spokój. Co do plucia pestką, faktycznie nie wygląda to dobrze" - przyznała jedna z internautek.
"Zobaczyć panią Irenę Kamińską-Radomską, która wypluwa pestkę - bezcenne" - napisał ktoś inny.
"Może i nie wypada, ale jaką radość Pani to sprawiło" - podsumowano pod filmem.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także