PrzepisEkspertka tłumaczy, jak jeść truskawki. W komentarzach fani wytknęli jej fatalny błąd

Ekspertka tłumaczy, jak jeść truskawki. W komentarzach fani wytknęli jej fatalny błąd

Ekspertka pokazała, jak jeść truskawki (Instagram, Adobe)
Ekspertka pokazała, jak jeść truskawki (Instagram, Adobe)
18.07.2023 15:02

Wydaje nam się, że dobrze jemy truskawki? Okazuje się, że tak nie jest. Ekspertka tłumaczy, w jaki sposób należy to robić. Możemy nieźle się zaskoczyć, bo to jest tak bardzo oczywiste.

Dr Irena Kamińska-Radomska prowadzi profil na Instagramie. Uczy na nim zasad etykiety i tego, jak zachowywać się przy stole. Ostatnio pokazała, w jaki sposób powinniśmy jeść truskawki, by robić to w sposób kulturalny.

"Oczywiście można jeść truskawki rękami, jeśli są w całości. Kiedy przygotowane są inaczej, w postaci bardziej przetworzonego deseru, to sposób jedzenia będzie zależny od formy tego deseru" - napisała w poście.

Jak jeść truskawki? Ekspertka wyjaśnia

Okazuje się, że jedzenie tych owoców jest banalnie proste. Nie uwierzycie w to, co trzeba zrobić. Wystarczy, że złapiecie truskawkę za szypułkę i ją ugryziecie! W ten sposób nie pobrudzicie się i będziecie mogli wyobrazić sobie, że jesteście na podwieczorku u królowej lub księżnej. Ten sposób jedzenia nie jest zbyt efektywny, ale dzięki niemu zachowacie kulturę przy stole.

Szypułek nie wyrzucamy byle gdzie, nie zostawiamy ich też w tym samym naczyniu. Musimy odłożyć je na oddzielny talerzyk lub na miseczkę. I gotowe! Możemy je jeść też w całości, jak wspomina ekspertka, ale sposób omówiony w filmiku jest o wiele lepszy.

Truskawki są składnikiem deserów i ciast. Od tego, jak są przygotowane i podane, zależy bardzo dużo. Zgodnie z zasadami etykiety słodkości, w których jest dużo kremu, jemy łyżeczką, do innych lepiej wybrać mały widelczyk.

Pani Irenko, Pani to potrafi podnieść ciśnienie. Diablica!

Internauci chętnie komentowali post. Niektórzy od razu zaczęli żartować. Inni zastanawiali się, czy to, co mówi pani Irena, jest poparte jakimiś dowodami.

"Pani Irenko, Pani to potrafi podnieść ciśnienie. Diablica!", "Owocowy Hannibal", "Wyzwanie przyjęte" - czytamy w komentarzach.

Kilka osób zwróciło uwagę na szypułki, wytykając tym samym pani Irenie błąd.

"Szypułkę też się je, ma podobno najwięcej witamin".

"Pani Ireno, jak dama powinna jeść porzeczki? Pozdrawiam lipcowo" - głosił kolejny komentarz.

Truskawki (Pexels)
Truskawki (Pexels)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także