PoradyGenialny trik z Tik Toka. Wrzuć do zmywarki, a zapomnisz o zaciekach na szklankach

Genialny trik z Tik Toka. Wrzuć do zmywarki, a zapomnisz o zaciekach na szklankach

Zero zacieków i błysk nowości. Co zrobić, żeby zmywarka dawała taki efekt? - Pyszności; foto: Canva
Zero zacieków i błysk nowości. Co zrobić, żeby zmywarka dawała taki efekt? - Pyszności; foto: Canva

23.06.2023 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przyznaj, czy nie zdarzyło ci się nigdy odezwać do swojej zmywarki w nieco... grubiański sposób? "Wydałem na ciebie tyle pieniędzy, a ty nadal zostawiasz zacieki na naczyniach?!" Nieważne, jakie słowa skierujesz do tego urządzenia — przecież dobrze wiesz, że to nie poprawi jego działania. Może to natomiast zrobić pewien produkt. Ten trik z Tik Toka to prawdziwe cudo. Zmywarka będzie działać bez zarzutu!

Niektóre sprzęty AGD są narażone na słowne ataki ich użytkowników bardziej, niż inne. Gdyby mikrofala potrafiła czytać, z całą pewnością potrzebowałaby dzisiaj niezłego psychoterapeuty. O jej specyficznym i niezbyt dokładnym funkcjonowaniu powstały już całe serie żartów i memów. Dokładając do tego jeszcze wyssane z palca teorie o rzekomym negatywnym wpływie na zdrowie, mogłaby się załamać.

Zmywarka nie działa najlepiej? Coś na to poradzimy! - Pyszności; foto: Canva
Zmywarka nie działa najlepiej? Coś na to poradzimy! - Pyszności; foto: Canva

Tuż obok mikrofali znajduje się drugi równie podatny na krzywdzące oskarżenia sprzęt domowy. Zmywarka. Kosztowała niemało, jej utrzymanie również do tanich nie należy, a ona jeszcze śmie zostawiać na naczyniach zacieki. Znasz to, prawda? Próbowałeś już wszystkiego, ale inne ułożenia szkieł i sztućców czy zmiana producenta detergentów nic nie pomogła? Nie wszystko stracone. Możesz jeszcze użyć... folii aluminiowej. 

Zmywarka z folią tworzą zgrany duet

Użycie folii aluminiowej do zmywania naczyń nie wydaje się zbyt oczywistą czynnością, ale to nie pozbawia jej sensu. Wpływ tego produktu na pracę urządzenia pokazał ostatnio pewien tiktoker. Nie jest on być może twórcą tego triku, bo w internecie taka porada już nieraz się przewijała, ale nie zmienia to faktu, że jego film stał się inspiracją dla wielu osób. I nagle problem zacieków prysł niczym bańka mydlana.

Przejdźmy jednak do rzeczy. Folia aluminiowa i zmywarka — jak to połączyć? Zanim zaczniesz owijać folią naczynia, przeczytaj ten artykuł do końca, to zaoszczędzisz sobie pracy. Okazuje się bowiem, że wystarczy urwać kawałek folii, zrobić z niego dwie czy trzy kulki o niewielkiej, kilkucentymetrowej średnicy i umieścić je obok naczyń w zmywarce. Kiedy program zmywania dobiegnie końca, doznasz prawdziwego szoku. Zero zacieków i błysk, jakbyś dopiero co przywiózł sztućce ze sklepu. Koniecznie przeprowadź ten eksperyment we własnym domu, a na pewno nie pożałujesz!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także