NewsyJadła więcej, a mimo to schudła 30 kg. Wystarczyło, że zmieniła trzy rzeczy

Jadła więcej, a mimo to schudła 30 kg. Wystarczyło, że zmieniła trzy rzeczy

Na czym polega dieta Kiki Nelson? - Pyszności; Fot. Instagram: Kiki Nelson (screenshot)
Na czym polega dieta Kiki Nelson? - Pyszności; Fot. Instagram: Kiki Nelson (screenshot)
31.07.2023 16:08

O tym, że dieta cud nie istnieje, wszyscy doskonale wiemy. Zrzucenie kilogramów zawsze wiąże się z pewnymi ograniczeniami i wysiłkiem. Nie musi to być jednak codzienna walka, a płynna i przyjemna zmiana nawyków żywieniowych i stylu życia, która pomoże nie tylko zrzucić kilogramy, a także poprawić stan zdrowia i zapobiec chorobom. Przekonuje o tym influencerka Kiki Nelson.

Kiki Nelson, 40-letnia mieszkanka Kolorado w Stanach Zjednoczonych zasłynęła swoją gigantyczną przemianą. Kobieta schudła 30 kilogramów w 14 miesięcy bez morderczych treningów, żmudnego liczenia kalorii i restrykcyjnej diety. Influencerka stworzyła autorski system odżywiania, który - jak promuje w mediach społcznościowych - pomógł jej zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę, choroby serca i udar mógzu. Na czym polega dieta Kiki Nelson?

Dieta cud? Kobieta schudła 30 kilogramów bez wyrzeczeń

Influencerka Kiki Nelson relacjonowała w mediach społecznościowych swoją spektakularną metamorfozę. W 14 miesięcy kobieta zrzuciła 30 kilogramów bez liczenia kalorii i restrykcyjnej diety. W walce z nadprogramowymi kilogramami wspierał ją mąż, który późnej sam zrzucił nieco wagi. Teraz influencerka wspiera innych w procesie odchudzania, wydała też autorski poradnik o tym, jak schudnąć, jedząc więcej, a nie mniej.

Jak Kiki Nelson instruuje w swoich mediach społecznościowych, kluczem do sukcesu jest zmiana nawyków żywieniowych. Kobieta przyznaje, że nie zrezygnowała z ulubionych potraw, a zaczęła je przyrządzać na lżejszą i zdrowszą modłę. We wpisie opublikowanym na Instagramie tłumaczy, że razem z mężem przeszli ze standardowej diety amerykańskiej na dietę roślinną o wysokiej zawartości węglowodanów i niskiej zawartości tłuszczu.

Dieta Kiki Nelson opiera się na produktach roślinnych - Pyszności; Fot. Instagram: Kiki Nelson (screenshot)
Dieta Kiki Nelson opiera się na produktach roślinnych - Pyszności; Fot. Instagram: Kiki Nelson (screenshot)

Filozofia Kiki Nelson. Jak schudnąć bez restrykcyjnej diety?

Przejście na dietę roślinną, jak zdradza influencerka, była dla niej wyzwoleniem. Kobieta tłumaczy, że nigdy nie zadowalała się małymi porcjami jedzenia. Teraz kiedy jest na diecie roślinnej, zjada dużo większe porcje posiłków niż wcześniej, dłużej czuje się najedzona, a dzięki temu, że nie dostarcza organizmowi za dużej ilości kalorii, nie tyje. Ponadto, Neloson radzi, by między posiłkami sięgać tylko po owoce i warzywa oraz ograniczyć spożycie tłuszczu.

Kobieta przyznaje również, że na co dzień stosuje zasadę 50/50. Oznacza to, że połowę talerza zajmują warzywa i dodatki, a drugą połowę stanowią produkty węglowodanowe. Nelson szczególnie upodobała sobie ziemniaki i bataty, a jej profile w social mediach są pełne przepisów, wykorzystujących właśnie te warzywa. Kolejnym krokiem do zdrowszej sylwetki jest aktywność fizyczna. Influencerka poleca codzienne 40-minutowe spacery.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także