PoradyAnia Starmach zdradza jak błyskawicznie obrać truskawki. Wystarczy jedynie słomka

Ania Starmach zdradza jak błyskawicznie obrać truskawki. Wystarczy jedynie słomka

Ania Starmach zdradza jak błyskawicznie obrać truskawki - Pyszności / Zródło: canva.com ; instagram/ania_starmach
Ania Starmach zdradza jak błyskawicznie obrać truskawki - Pyszności / Zródło: canva.com ; instagram/ania_starmach
Agnieszka

20.06.2022 08:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Truskawki to najpopularniejsze letnie owoce. Idealnie smakują z dodatkiem bitej śmietany, czy w słodkiej bułeczce. Jednak przed ich użyciem zazwyczaj usuwamy szypułki. Jak zrobić to szybko i sprawnie? Ania Starmach zdradza nam jak błyskawicznie obrać truskawki!

Truskawki z szypułkami czy bez?

Truskawki - Pyszności / Źródło: pixabay.com
Truskawki - Pyszności / Źródło: pixabay.com

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby truskawki były zjadane w całości z szypułkami. Te zielone części truskawek często kryją w sobie wiele zdrowotnych właściwości. Jednak nie każdy przepada za ich smakiem. W związku z tym często usuwamy szypułki nożem bądź ręką.

Niestety nierzadko zajmuje nam to sporo czasu. Czy wiesz jak szybko usunąć szypułki? Ania Starmach podzieliła się z nami genialnym sposobem na obieranie truskawek!

Jak obrać truskawki? - Ania Starmach podpowiada

Pokrojone truskawki - Pyszności; Foto: Pixabay.com
Pokrojone truskawki - Pyszności; Foto: Pixabay.com

Jeśli chcesz szybko i sprawnie usunąć szypułkę z truskawki, użyj grubej słomki! Truskawkę przebij przez środek słomką. Zacznij od końca truskawki. Słomka przejdzie przez środek truskawki i na końcu oderwie szypułkę.

Jest to bardzo prosty i szybki sposób. Wewnętrzna część truskawki wraz z szypułką świetnie sprawdzi w owocowym koktajlu. W tej metodzie najlepiej sprawdzi się słomka wykonana z plastiku bądź metalu.

Jakie są inne sposoby na usunięcie szypułki?

Usuwanie szypułki - Pyszności / Źródło: canva.com
Usuwanie szypułki - Pyszności / Źródło: canva.com

Warto również wspomnieć o starych, znanych metodach usuwania szypułki. Jedną z nich jest użycie noża. Niewielkim,  ostrym nożem odcinamy szypułkę tuż u nasady. Tak obrana truskawka idealnie sprawdzi się jako ozdoba do deserów. Oprócz tego, dzięki użyciu noża nie pobrudzimy sobie rąk.

Najprostszą i najbardziej znaną metodą jest po prostu odkręcenie szypułki palcami. Jest to dosyć męczący sposób na usunięcie szypułki. Często też zdarza nam się oderwać przy okazji miąższ truskawki. W innym przypadku pociągniemy za słabo i usuniemy tylko część szypułki. Dodatkowo bardzo łatwo możemy pobrudzić sobie paznokcie, które później ciężko domyć.

Kolejnym sposobem na usunięcie szypułek jest zastosowanie drylownicy do truskawek. Jest to proste narzędzie, którego cena waha się pomiędzy 20 zł a 50 zł. Dzięki niej możesz w szybki i prosty sposób obrać truskawki.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować tort truskawkowy bez pieczenia krok po kroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także