PoradyJak naturalnie wyczyścić zlew kuchenny? Wszystko, czego trzeba masz w szafkach

Jak naturalnie wyczyścić zlew kuchenny? Wszystko, czego trzeba masz w szafkach

Jak naturalnie wyczyścić zlew kuchenny? - Pyszności; Fotki: Canva.com
Jak naturalnie wyczyścić zlew kuchenny? - Pyszności; Fotki: Canva.com
Agnieszka
30.06.2022 09:07

Zachowanie prawidłowej higieny w kuchni to podstawa. W związku z tym warto wiedzieć jak prawidłowo wyczyścić zlew kuchenny. Okazuje się, że możesz z łatwością usunąć osadzający się na nim brud za pomocą naturalnych, domowych sposobów.

Zlewozmywak - podstawowy sprzęt w kuchni

Zlew kuchenny - Pyszności; Fotka: Pixabay.com
Zlew kuchenny - Pyszności; Fotka: Pixabay.com

W każdej kuchni znajduje się zlewozmywak. Jeśli nie posiadamy zmywarki, to praktycznie codziennie myjemy w nim naczynia. W związku z tym szybko osiada na nim brud. Warto więc wiedzieć jak w prosty sposób możemy go usunąć. Okazuje się, że nie potrzebujemy do tego specjalnych środków chemicznych. 

Jak naturalnie wyczyścić zlew kuchenny?

Soda oczyszczona - Pyszności; Fotka: Pixabay.com
Soda oczyszczona - Pyszności; Fotka: Pixabay.com

Zlew z łatwością wyczyścisz za pomocą kilku podstawowych produktów. Prawie każdy z nas ma je w domu. Poniżej przedstawiamy proste, domowe sposoby na umycie zlewozmywaka.

  • Ocet i soda

Zlewozmywak umyjesz w szybki sposób za pomocą octu i sody. Wystarczy, że natrzesz zlew octem, a następnie posypiesz go sodą. Odczekaj kilka minut. Po tym czasie porządnie wyczyść zlew. Użyj do tego miękkiej szmatki lub gąbki.

  • Soda i woda

Jeśli nie masz octu, to użyj sody z wodą! Jest to kolejny skuteczny sposób na czysty zlew. Warto go powtarzać raz w tygodniu. Dzięki temu brud będzie wyjątkowo łatwo schodził.

Do kilku łyżek sody dodaj odrobinę wody. Wszystko wymieszaj ze sobą, aby otrzymać gęstą pastę. Następnie nałóż ją na miękką szmatkę i delikatnie wyszoruj nią zlewozmywak. Najlepiej, jeśli po zakończonej pracy odczekasz jeszcze parę minut. Po tym czasie wypłucz zlewozmywak wodą.

Jak często powinniśmy czyścić zlew?

Najlepiej myć zlew codziennie. Jednak nie zawsze mamy na to czas. W związku z tym warto o to zadbać przynajmniej raz na dwa tygodnie. Do czyszczenia zlewu należy użyć gąbki bądź miękkiej szmatki.

Częstotliwość czyszczenia zlewozmywaka jest również związana z tym, jak często go używamy. Warto wziąć to pod uwagę i usuwać z niego brud regularnie. Dzięki temu przedłużymy jego żywotność.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować chleb orkiszowy ze szpinakiem krok po kroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także