Jak wyglądało kiszenie ogórków 100 lat temu? Dzisiejsze przetwory się nie umywają
Kiszone ogórki to prawdziwy hit. Tym istnym rarytasem Polacy zajadają się od lat. Są świetnym dodatkiem od kanapek, sosów czy mięs. Co prawda sztuka kiszenia jest znana nam od lat, jednak niewiele osób decyduje się na przepisy sprzed 100 lat. Okazuje się jednak, że wcale nie trącą myszką i są o niebo lepsze od współczesnych ogórków.
27.07.2023 18:15
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Ogórki kiszone to mają ogrom właściwości zdrowotnych i niewiele kalorii, więc polecane są niemal każdemu. Warto włączyć je do diety, ponieważ pozytywnie wpływają na układ pokarmowy, stymulują układ odpornościowy, a także obniżają poziom cholesterolu we krwi. Jak zatem przygotować ogórki kiszone z tradycyjnego przepisu, by móc cieszyć się ich smakiem i właściwościami? Podpowiadamy.
Ogórki kiszone - przepis. Ma ponad 100 lat, ale nie trąci myszką
Ten wyjątkowy przepis na ogórki kiszone pochodzi z książki pod tytułem "Kuchnia Polska" z księgarni Stefana Knasta z Inowrocławia, która została wydana w 1912 roku.
Sprawdź także: Ogórki w miodzie – przepis. Pyszne pikle z sezonowych warzyw
Zdaniem autora ogórki są gotowe do jedzenia po upływie sześciu tygodni. Choć dziś, kiedy stawiamy na naturalne i zdrowe dodatki, dodatek „Ergastin-Salicylu“ może budzić zwątpienie, zdecydowanie w wielu kuchniach nowością może być dodawanie do kiszonki cząbru i macierzanki.