NewsyMcDonald's wymyślił nowe rozwiązanie. Klienci: "To niehigieniczne"

McDonald's wymyślił nowe rozwiązanie. Klienci: "To niehigieniczne"

Klienci McDonald's - Pyszności; Foto Canva.com
Klienci McDonald's - Pyszności; Foto Canva.com
01.03.2023 09:59

McDonald's to prawdopodobnie najpopularniejsza sieć restauracji na świecie. Pomimo tego, że ich posiłki nie należą do kategorii najzdrowszych, to sporo do życzenia pozostawiają również nowe praktyki przez nich wprowadzane. Klienci McDonald's nie kryją oburzenia!

McDonald's chce być bardziej eko

Warto podkreślić, że ekologiczne trendy, w ostatnim czasie są coraz częściej wprowadzane do wielu dziedzin życia. Najważniejsze jest przede wszystkim ograniczenie plastiku. Jest to dobrze widoczne, chociażby w przypadku popularnych supermarketów, a w ostatnim czasie - również w przypadku chętnie odwiedzanych restauracji. Plastikowe sztućce zastępuje się drewnianymi, a słomki coraz częściej są papierowe. Jednak nowy pomysł amerykańskiej sieci fast food wzbudza wiele kontrowersji. Klienci McDonald's nie kryją oburzenia.

Napoje w McDonald's - Pyszności; foto: Canva
Napoje w McDonald's - Pyszności; foto: Canva

O co dokładnie chodzi? Wiele kontrowersji wzbudza bowiem testowana w Ameryce bezsłomkowa pokrywka do zimnych napojów. W założeniu twórców, takie pokrywki mają na celu zoptymalizować opakowania na napoje i wyeliminować użycie tworzyw sztucznych. Dlaczego więc ta pokrywka nie podoba się klientom? W dużej mierze chodzi tu o względy higieniczne.

Klienci McDonald's niezadowoleni ze zmian

Nowy pomysł McDonald's spotkał się z dużą falą krytyki. Jest to widoczne przede wszystkim pod postem stacji CNN, która jako pierwsza opublikowała tę informację. Obecnie, taka pokrywka jest testowana tylko w amerykańskich restauracjach, ale wszystko na to wskazuje, że prędzej, czy później, pojawi się również w Europie.

Napoje w McDonald's - Pyszności; foto: Canva
Napoje w McDonald's - Pyszności; foto: Canva

Pomimo tego, że jest to ekologiczne rozwiązanie, to klienci McDonald's nie są zadowoleni z wprowadzonych zmian.

Uważam, że te pokrywki są obrzydliwe i bardzo niehigieniczne. Były dotykane. Trzeba lubić pić z pokrywki, na której trzymają ręce wszyscy pracownicy.

- podkreślają niezadowoleni klienci restauracji.

Osoby, które lubią się żywić w McDonald's podkreślają, że powinno to zostać rozwiązane w nieco inny sposób. Wskazują, że w pokrywce jest więcej plastiku niż w słomce. Dlatego, ich zdaniem, zdecydowanie lepiej jest użyć ekologicznych kubków lub papierowych słomek. A jakie jest twoje zdanie na ten temat?

Sprawdź na naszym kanale YouTube, jak zrobić chrupiące frytki z tysiącami warstw:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także