NewsyKupiła mix sałat w popularnym sklepie. Nagle w opakowaniu zaczęło coś skakać

Kupiła mix sałat w popularnym sklepie. Nagle w opakowaniu zaczęło coś skakać

Instagram @zwyczajna_magdalena
Instagram @zwyczajna_magdalena
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
29.09.2023 16:09

W opakowaniu z sałatami z Lidla klientka znalazła żywą żabę. Nagranie szybko obiegło media społecznościowe, a my poprosiliśmy o komentarz przedstawicieli sklepu.

Historia rozpoczęła się we wtorek, kiedy na profilu @zwyczajna_magdalena na Instagramie pojawiło się nagranie, które wywołało szereg reakcji. Na materiale wideo można było dostrzec żywą żabę, znajdującą się w opakowaniu miksu sałatek. Co ciekawe, wyglądało na to, że nie było ono wcześniej otwierane, co tylko spotęgowało zaskoczenie kobiety.

Klientka Lidla znalazła żabę w sałacie

W swoim poście autorka napisała z przymrużeniem oka: "Gdy kupujesz w Lidlu sałatę mix i żywa żaba w opakowaniu gratis." Opis ten zawierał oznaczenie sieci Lidl, a autorka zapytała internautów, co sądzą o tym niecodziennym zdarzeniu.

W sprawie nagrania redakcja Pysznosci.pl skontaktowała się z siecią sklepów Lidl Polska. Poniżej publikujemy treść oświadczenia, jakie otrzymaliśmy.

"W odpowiedzi na Państwa zapytanie, chcielibyśmy zaznaczyć, że nigdy wcześniej nie otrzymaliśmy zgłoszenia dot. takiego zagadnienia. Uprzejmie przepraszamy klientkę za tę sytuację, jednocześnie zapewniamy, że było to zdarzenie jednostkowe.
Dbamy o wysoką jakość oferowanych przez nas produktów. Podejmujemy wiele działań, by takie zdarzenia – jak to wspomniane – nie miały miejsca. Poprosiliśmy naszego dostawcę o wyjaśnienia, jednak, aby przeanalizować ten przypadek, producent potrzebuje więcej informacji o produkcie, takich jak: zdjęcie etykiety towaru ze szczegółowymi danymi.
W odpowiedzi na Państwa pytanie musimy także podkreślić, że co roku przeprowadzamy ok. 9 500 badań jakościowych produktów spożywczych w niezależnych, akredytowanych laboratoriach badawczych. Od naszych dostawców wymagamy certyfikatów jakościowych, potwierdzających wysoką jakość i bezpieczeństwo produktów – takich jak IFS czy BRC na poziomie wyższym czy Global GAP, który jest systemem zapewnienia bezpieczeństwa żywności dla pierwotnej produkcji rolnej" - tłumaczy Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR, Lidl Polska.

Reakcje internautów


Nagranie szybko zyskało popularność w sieci. Internauci komentowali sprawę z różnym nastawieniem. Niektórzy byli zszokowani, inni żartowali z sytuacji.

"Przynajmniej wiadomo, że sałatka świeża skoro żaba jeszcze żyje" - napisał jeden z internautów.
"Ściema jak na moje" - dodał ktoś inny.

Niektórzy internauci zwrócili uwagę, że kobieta powinna wypuścić żabę na wolność, a nie nagrywać filmiku i pozwalać jej się męczyć.

Nie jest to pierwszy raz, gdy w mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia i nagrania przedstawiające zwierzęta w sklepach. W 2018 roku w jednym ze sklepów Biedronka na Dolnym Śląsku w pieczywie grasowały myszy. Z kolei w amerykańskim Michigan żaba skryła się w opakowaniu ekologicznego szpinaku.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także