PoradyMarzysz o obfitych zbiorach warzyw, ale ślimaki wciąż je zjadają? Tak w końcu się ich pozbędziesz

Marzysz o obfitych zbiorach warzyw, ale ślimaki wciąż je zjadają? Tak w końcu się ich pozbędziesz

Warzywa potrzebują ochrony przed ślimakami? Zastosuj sprytny trik
Warzywa potrzebują ochrony przed ślimakami? Zastosuj sprytny trik
Źródło zdjęć: © Canva
15.04.2024 10:25

Ten artykuł kierujemy do każdej osoby, która boryka się problemem ślimaków w ogrodzie. Pokażemy w nim, jak w prosty sposób i za pomocą pospolitych produktów powstrzymać inwazję tych bezwzględnych najeźdźców. To prostsze, niż się wydaje!

Ślimaki to niewinne, urocze mięczaki o kolorowych muszlach, nieśpiesznym stylu bycia i rozbrajających "różkach" zwieńczonych słodkimi, płochliwymi oczkami. Tak, to jest opinia osób, które nigdy nie poznały drugiej natury tych bezwzględnych szkodników, mających za nic twoje starania w ogrodzie i niszczących wszystko, co w pocie czoła postanowiłeś wyhodować. To łupieżcy, wrogowie, ogrodowe typy spod ciemnej gwiazdy, którym albo się postawisz, albo przegrasz. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, prawda?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kiedy w potyczce o grządki ślimaki zaczynają zyskiwać wyraźną przewagę, oznacza to, że musisz poszukać nowego sposobu na walkę z nimi. Czy koniecznie trzeba jechać do sklepu po drogie chemikalia? Być może będziesz mógł tego uniknąć. Zamiast tego wystarczy zajrzeć do szafki kuchennej lub przejść się do sklepu ogrodniczego. Zyskasz na tym zabiegu podwójnie!

Warzywa w potrzebie

W momencie, w którym twoje warzywa stały się głównym obiektem zainteresowania bandy ogrodowych ślimaków, pierwszym ruchem, który powinieneś wykonać, jest ozdobienie grządek roślinami, których te wrogie mięczaki wprost nie mogą zdzierżyć. Podwójna zaleta tego rozwiązania, o której wspominaliśmy, to ozdobienie ogrodu ładnymi kwiatami, a przy okazji pozbycie się problemu ślimaków. A o które konkretnie rośliny chodzi?

Ślimaki zjadają warzywa? Użyj sprawdzonego sposobu
Ślimaki zjadają warzywa? Użyj sprawdzonego sposobu© Canva | ArtStudioImages

Ślimaki nienawidzą obecności nasturcji, lawendy, rozmarynu, bazylii i mięty. Nie zbliżą się również do cebuli i czosnku, a odstrasza je krwawnik i pięknie wyglądający w ogrodzie wiesiołek krzewiasty. Obsadzenie ziemi w pobliżu grządek tymi roślinami to skuteczna metoda anty-ślimakowa, ale nadal nie najsilniejsza. Istnieje bowiem jeszcze jeden mocny środek; ten, po który musisz sięgnąć do szafki kuchennej.

Chodzi oczywiście o cynamon. Zapach tej smacznej i zdrowej przyprawy (cóż, tymi epitetami opiszą cynamon jedynie ludzie) jest dla ślimaków bardzo mocno drażniący, a jednocześnie łatwo wyczuwalny. Mięczaki, które odkryją, że nasze grządki zostały zabezpieczone cynamonem, nie wrócą tam jeszcze długo!

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także