PoradyMichał Wrzosek porównał gotowe pierogi z dyskontów. Jak je ocenił?

Michał Wrzosek porównał gotowe pierogi z dyskontów. Jak je ocenił?

Michał Wrzosek porównał sprzedawane w dyskontach pierogi
Michał Wrzosek porównał sprzedawane w dyskontach pierogi
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Facebook | Dr Michał Wrzosek, agneskantaruk
19.12.2023 11:43

Doktor dietetyki wybrał się do dwóch popularnych dyskontów i ocenił jakość sprzedawanych tam pierogów i uszek. Jaką wydał opinię? I czy warto iść do Biedronki albo do Lidla po świąteczne gotowce? Odpowiadamy.

Z oczywistych względów nie wszyscy mamy czas na samodzielne przygotowanie wszystkich potraw wigilijnych. Dość częstą praktyką staje się więc korzystanie z usług garmażeryjnych. Lokale sprzedające w grudniu pierogi i uszka przeżywają w tamtym czasie prawdziwe oblężenie. Cena? Za jakość się płaci, tak samo za zaoszczędzony czas, dlatego klienci nie rozważają nawet narzekania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jest też taka grupa osób, która kwestię uszek i pierogów postanawia zawierzyć tańszym od garmażerek dyskontom. Wybranie się do Lidla i Biedronki po świąteczne gotowce to nic wstydliwego, ale należy mieć się na baczności. Czy na pewno sprzedawane tam produkty są dobrej jakości? To postanowił sprawdzić niezawodny doktor dietetyki i trener sportowy Michał Wrzosek. Do jakich doszedł wniosków? Analiza została opublikowana przez "Fakt".

Dr Michał Wrzosek w poszukiwaniu najlepszych pierogów

Doktor Wrzosek sprawdził cenę i skład kilku produktów z Lidla i Biedronki. Na początek przyjrzał się sprzedawanym w tym drugim dyskoncie pierogom z kapustą i pieczarkami, pierogom z kapustą, pieczarkami i mozzarellą oraz głęboko mrożonym pierogom z kapustą i grzybami. "To słaby wybór" - przyznał specjalista, argumentując swoją opinię ceną (około 7 zł/opakowanie) i zawartością cukru, bułki tartej i konserwantów.

Które pierogi wybrać w dyskoncie? Na to pytanie odpowiedział Michał Wrzosek
Które pierogi wybrać w dyskoncie? Na to pytanie odpowiedział Michał Wrzosek© Canva | GPoint Studio

Później Wrzosek wybrał się do Lidla, gdzie dokonał oceny pierogów z kapustą i grzybami (5,59 zł/400 g) oraz uszek z tym samym farszem (5,99 zł/350 g). Uszka zawierały cukier, ale niewielką ilość. Jeszcze lepsze okazały się pierogi, których cały skład stanowiły tylko mąka, kapusta, grzyby i przyprawy. Tym samym, biorąc pod uwagę zawartość oraz cenę produktów z Lidla i Biedronki, Michał Wrzosek przyznał lepszą "notę" niemieckiej sieci dyskontów spożywczych.

A czy ty kupujesz gotowe pierogi, czy może robisz je samemu? Jesteśmy tego bardzo ciekawi!

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także