NewsyMożna jeść fast foody i chudnąć? Michał Wrzosek ujawnia całą prawdę

Można jeść fast foody i chudnąć? Michał Wrzosek ujawnia całą prawdę

fast food - Pyszności; foto: Canva oraz Facebook: Dr Michał Wrzosek
fast food - Pyszności; foto: Canva oraz Facebook: Dr Michał Wrzosek

19.04.2023 14:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Michał Wrzosek po raz kolejny wsadził kij w mrowisko i nagrał filmik, w którym rozprawia się z trzema popularnymi teoriami na temat jedzenia typu fast food. Czy można zjeść kultowego "cheesa" i schudnąć? Oj, ta odpowiedź nie wszystkim dietetykom się spodoba.

Popularny w mediach społecznościowych dietetyk kliniczny i trener sportowy Michał Wrzosek wydawał już wiele kontrowersyjnych opinii na temat jedzenia. Wyliczał przed ekranem nieszkodliwą ilość chipsów, perorował na temat wad i zalet Coli Zero, a nawet doszukiwał się dobrej jakościowo paczkowanej wędliny w Biedronce. Cóż, dietetyk wie, że swoje porady śle do zwykłych ludzi, którzy mają zwykłe problemy i wątpliwości — i to jest przecież okej.

fast food - Pyszności; foto: Canva
fast food - Pyszności; foto: Canva

A skoro Michał Wrzosek wykazuje się takim zrozumieniem, to wie też, że wszystkich nas od czasu do czasu najdzie ochota na niespecjalnie zdrowe jedzenie z McDonald's. Co zatem zrobił? Przygotował filmik, w którym rozprawia się z trzema teoriami na temat jedzenia fast food. Czy uzależnia? Czy można je jeść i chudnąć? I czy zgodnie z powszechną opinią jest ono tanie? Przekonaj się sam!

Czy fast food uzależnia?

Nie będziemy udawać, że jedzenie z "Maca" jest niesmaczne. Okej, ale czy to, że można je wsuwać właściwie bez końca, oznacza od razu, że uzależnia? Według Michała Wrzoska - tak. Dietetyk tłumaczy, że jedzenie fast foodów powoduje uwalnianie dopaminy do mózgu, a to sprawia, że chcemy jeść ich ciągle więcej i więcej. A więc: PRAWDA!

Czy fast food zawsze sprawi, że przytyjemy?

Michał Wrzosek przekonuje, że jego podopieczni co jakiś czas pozwalają sobie na zjedzenie kanapki czy dwóch z McDonald's, a mimo tego — chudną. Podobną retoryką dietetyk posługiwał się, kiedy mówił o chipsach. Chodzi tu przede wszystkim o utrzymanie odpowiedniego bilansu kalorycznego, a nie odmawianie sobie wszystkiego. Czyli: FAŁSZ.

Czy fast food jest tani?

To chyba najłatwiejszy do obalenia mit przytoczony przed Wrzoska. Dietetyk słusznie zauważa, że 20 lat temu rzeczywiście można było stwierdzić, że McDonald's jest tani, bo cheeseburger kosztował wtedy 3 złote. Dzisiaj - 7 złotych. O zestawach i innych kanapkach Drwala już nawet nie wspominajmy. Konkluzja: FAŁSZ!

Żaden fast food nie może równać się z tym tajskim kurczakiem. Wypróbuj nasz przepis koniecznie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także