NewsyNajdroższa jagodzianka w Polsce. Cena dosłownie zwala z nóg

Najdroższa jagodzianka w Polsce. Cena dosłownie zwala z nóg

Prawdopodobnie najdroższa jagodzianka w Polsce - Pyszności; foto: Facebook
Prawdopodobnie najdroższa jagodzianka w Polsce - Pyszności; foto: Facebook
09.07.2023 19:00

Kiedy już myśleliśmy, że po cenach panujących w cukierni Magdy Gessler "Słodki Słony" nic nas nie zaskoczy, to nagle zobaczyliśmy to. Zaprezentowana na nagraniu jagodzianka jest jeszcze droższa, niż w ofercie najsłynniejszej polskiej restauratorki. To nawet mało powiedziane. Z dużym prawdopodobieństwem jest to po prostu najdroższa jagodzianka... w Polsce.

Słodkie to były czasy, gdy cała, kilkuosobowa rodzina szła na plażę dziarskim krokiem, w jednej dłoni dzierżąc butelkę oranżady, a w drugiej — jagodziankę. Dzisiaj, widząc taki obraz, można by śmiało założyć, że oto idzie prawdziwa rodzina królewska, albo chociaż zwycięzcy sporej sumki w loterii. A to wszystko przez aktualne ceny jagodzianek, które po prostu wołają o pomstę do nieba.

Drogie jagody, jeszcze droższa jagodzianka - Pyszności; foto: Canva
Drogie jagody, jeszcze droższa jagodzianka - Pyszności; foto: Canva

Wydanie 15 złotych na słodką bułkę z jagodowym nadzieniem wydawało się na początku sezonu niemałym skandalem. Pisaliśmy wtedy o historii pani Moniki z Warszawy, która była tak zbulwersowana rachunkiem, który dostała w cukierni, że postanowiła o tym opowiedzieć dziennikarzom. Percepcja zmieniła się, gdy dotarło do nas, że kiedy świat unosi się nad jagodziankami za 15 złotych, kilka ulic dalej, w lokalu Magdy Gessler, taka sama (a przynajmniej z nazwy, bo to nie jest czas na porównanie jakości) przekąska kosztuje... 28 złotych. Dopiero później bolesna prawda ujrzała światło dzienne — to nadal nie jest najwyższa cena, jaką trzeba zapłacić za jagodziankę.

Najdroższa jagodzianka w Polsce

"Urszi Cakes" to cukiernia zlokalizowana w Żabiej Woli pod Warszawą, która — jak czytamy na portalu urszi.pl — była "wisienką na torcie po latach ciężkiej pracy" pani Urszuli. Ta specjalistka od słodkości nie zajmuje się bowiem jedynie sprzedażą jagodzianek. Jest też autorką ebooków, prowadzi kursy i szkolenia, a nawet sprzedaje autorskie... patery.

Urszi Cakes, cukiernia, w której powstaje prawdopodobnie najdroższa jagodzianka w Polsce - Pyszności; foto: Canva
Urszi Cakes, cukiernia, w której powstaje prawdopodobnie najdroższa jagodzianka w Polsce - Pyszności; foto: Canva

To właśnie w "Urszi Cakes" sprzedawane są prawdopodobnie najdroższe jagodzianki w Polsce. Kosztują... 29 złotych za sztukę. Po obejrzeniu zdjęć musimy przyznać, że prezentują się one bardzo dobrze, a to, co w nich wyjątkowe, to dodatek budyniu. Jak poinformowali w swoim nagraniu dziennikarze portalu smakosze.pl, masa budyniowa jest nakładana tuż przed podaniem jej klientowi, co stanowi dodatkowy atut. Wysłanniczka serwisu oceniła jagodziankę na 9,5 na 10 punktów. Czy za tę cenę to odpowiednie noty? Na to pytanie każdy powinien już odpowiedzieć sobie sam.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także