PoradyNie ma lepszej metody. Przykry zapach czosnku usuniesz w kilka chwil

Nie ma lepszej metody. Przykry zapach czosnku usuniesz w kilka chwil

Zapach czosnku na dłoniach? To żaden problem
Zapach czosnku na dłoniach? To żaden problem
Źródło zdjęć: © Canva | stuartpitkin
12.02.2024 10:27, aktualizacja: 12.02.2024 11:34

Jeśli chcesz pozbyć się zapachu czosnku z dłoni w możliwie najkrótszym czasie, nie możesz po prostu poczekać, aż woń sama się ulotni. Skorzystaj z jednego z opisanych poniżej trików, a zredukujesz ten czas do zaledwie kilka sekund. Szczególnie ostatni patent jest wyjątkowo odkrywczy!

Taka sytuacja na pewno spotkała kiedyś każdego z nas. Przygotowując romantyczną kolację dla drugiej połówki, posłużyliśmy się czosnkiem (w końcu jest to produkt niezbędny do przygotowania np. włoskich makaronów — typowej potrawy na "randez vous"), a teraz panicznie poszukujemy sposobu na pozbycie się niechcianego zapachu z dłoni. I wtedy, ku naszemu nieszczęściu, dostrzegamy przykrą prawdę. Mydło w niczym tu nie pomaga.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W takich przypadkach należy działać szybko, ale nie bezmyślnie. Jeśli nie chcemy krępować się przy każdym podaniu dłoni partnerowi czy partnerce, użyjmy sposobu. Tak się składa, że pozbycie się zapachu czosnku można osiągnąć w bardzo prosty sposób. Każdy z nich opisaliśmy poniżej.

Zapach czosnku znika w kilka chwil

Wiele osób pomyśli o problemie zapachu czosnku na dłoniach jeszcze przed rozpoczęciem gotowania i założy w tym celu rękawiczki. To dobry sposób, chociaż nie zawsze posiadamy ten przyrząd w kuchni. Nie wszyscy lubimy też gotowanie w rękawiczkach, a krojenie w nich może sprzyjać skaleczeniom. Coś za coś, prawda?

Na szczęście usunięcie zapachu czosnku nie jest wcale trudne. Istnieje na to kilka sprawdzonych rozwiązań. Pierwszym z nich jest metal. Okazuje się, że to tworzywo (a właściwie to obecne w nim jony żelaza) przyciąga cząsteczki siarki odpowiedzialne za zapach czosnku czy cebuli. W restauracjach kucharze często są zaopatrzeni w specjalne metalowe mydła, ale na użytek domowy doskonale sprawdzą się sztućce czy narzędzia.

Metal wyciąga zapach czosnku
Metal wyciąga zapach czosnku© Canva | ronstik

Drugi sposób jest nieco bardziej skomplikowany. Należy tu sporządzić pastę z soli i soku z cytryny, a następnie wetrzeć ją w dłonie. Ta mieszanka wyciąga zapachy, a przy okazji oczyszcza dłonie z innych przebarwień, ale należy uważać, by nie wetrzeć jej w żadne skaleczenia. To by mogło zaboleć.

Naszym ulubionym sposobem pozbycia się zapachu czosnku z dłoni jest użycie... kawy mielonej. Wystarczy wysypać jej trochę na miejsca "skażone" wonią tego — swoją drogą bardzo zdrowego — warzywa, a następnie krótko, ale intensywnie pocierać dłoń o dłoń. W kilka chwil pozbędziemy się zapachu i możemy bez skrępowania przystąpić do zaplanowanej romantycznej kolacji!

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także