Owiń jajko taśmą. Ten sprytny trik odmieni twoje życie

Owiń jajko taśmą. Ten sprytny trik odmieni twoje życie

obieranie jajek
obieranie jajek
Źródło zdjęć: © Getty Images | rai
18.08.2023 12:19

Jajka są pyszne i zdrowe. Jajka na twardo to świetny wybór, zwłaszcza na śniadanie, jednak ich obranie może być nieco kłopotliwe. Zobaczcie, jak szybko i sprawnie obrać jajko za pomocą kawałka taśmy klejącej.

Jajka na twardo dodajemy do zup jak barszcz czy żurek. Często zjadamy je też na śniadanie, kroimy na kanapki wypełnione warzywami oraz przygotowujemy z nich pyszną pastę jajeczną. Trudno wyobrazić sobie naszą codzienną dietę bez jajek.

Obieranie jajek sprawia nam czasem sporo trudności. Wraz ze skorupką, odrywamy też kawałki białka, czasem obnażając nawet żółtko. Takie jajka nie prezentują się jednak zbyt dobrze i wyglądają nieapetycznie. Kiedy przygotowujemy na przykład jajka w majonezie na rodzinną imprezę, nie chcemy podać gościom takich jajek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak szybko obrać jajka za pomocą taśmy?

Dzięki sztuczce z taśmą obieranie jajek stanie się przyjemnością. Cała procedura nie jest zbyt skomplikowana i zajmuje niewiele czasu. Wystarczy wziąć do ręki ugotowane jajko na twardo i obkleić je dookoła szeroką taśmą klejącą. Następnie stukamy jajkiem o blat, aby rozłupać skorupkę z jednej strony. Potem rolujemy jajko po blacie kilka razy, lekko przyciskając je dłonią. Na koniec odklejamy taśmę i przyklejoną do niej skorupkę jajka.

Ważne, aby po ugotowaniu ostudzić jajka, zanim weźmiemy się za ich obieranie. Próbując obierać ciepłe lub gorące jajka, nigdy nie będziemy w stanie uzyskać gładkich, idealnych jajek. Najłatwiej obierają się starsze jajka. Nie mówimy oczywiście o tych przeterminowanych – chodzi o to, aby w miarę możliwości nie wybierać jajek, które dopiero przynieśliśmy ze sklepu.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także