PoradyPij po posiłku. Ta herbata pomaga schudnąć i działa przeciwnowotworowo

Pij po posiłku. Ta herbata pomaga schudnąć i działa przeciwnowotworowo

Picie konkretnej herbaty może wpłynąć pozytywnie na zdrowie
Picie konkretnej herbaty może wpłynąć pozytywnie na zdrowie
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Pixel-Shot
05.10.2023 07:15, aktualizacja: 05.10.2023 15:56

Lubisz pić herbatę? Warto postawić na konkretny rodzaj, który ma wiele właściwości prozdrowotnych. Nie wierzysz? Przeczytaj ten artykuł do końca, a wszystko stanie się jasne.

Zarówno w kalendarzu, jak i za oknem mamy już prawdziwą jesień. Oprócz pojawienia się w kuchni sporej ilości warzyw i owoców coraz częściej stawiamy też na ciepłe napoje. I prym wiedzie tutaj bez wątpienia herbata

Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, bo nie dość, że taki napar skutecznie rozgrzewa, to jeszcze jest miłym dodatkiem do ciepłego kocyka i dobrej książki na długie jesienne wieczory. Zgadasz się ze mną?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Postaw na konkretny rodzaj herbaty

To jednak nie koniec. Okazuje się bowiem, że herbata może mieć również dobry wpływ na działanie naszego organizmu. Trzeba tylko wiedzieć, na jaki rodzaj postawić. 

I dziś chciałabym skupić się na konkretnej odmianie. Herbata pu-erh, bo to o niej właśnie mowa, skrywa ogromny potencjał prozdrowotny. Po pierwsze, ma bardzo dobry wpływ na proces trawienia. Tym samym nie musisz obawiać się zaparć czy wzdęć. Co więcej, ten rodzaj herbaty pomaga też w obniżeniu poziomu cholesterolu we krwi, jak i skutecznie radzi sobie z infekcjami oraz ma zapobiegać rozwojowi komórek nowotworowych

Warto również dodać, że czerwonej herbacie przypisuje się właściwości odchudzające. Podobno, pomaga też w stresujących sytuacjach, dzięki niej można się skutecznie zrelaksować i wyciszyć. 

Picie czerwonej herbaty może mieć pozytywny wpływ na zdrowie
Picie czerwonej herbaty może mieć pozytywny wpływ na zdrowie© Adobe Stock | MSPhotographic

Kiedy pić czerwoną herbatę?

Z racji, że herbata pu-erh wspomaga proces trawienia, warto pić ją zwłaszcza po posiłkach. Dzięki niej nie grozi ci uczucie ciężkości po obiedzie, a jak wiadomo to nic przyjemnego. Oczywiście jak w każdej dziedzinie życia również i tu należy pamiętać o zachowaniu rozwagiumiaru. Nie należy przesadzić z ilością wypitych herbat w żadną stronę. 

Dlaczego jeszcze warto pić herbatę po posiłku? Otóż bardzo często po jedzeniu nagle robimy się senni i nie mamy siły, ani ochoty na żadną aktywność. Czerwona herbata skutecznie pobudza do działania, dlatego jeśli masz problemy z mobilizacją po obiedzie, warto wypić bohaterkę dzisiejszego artykułu. 

Zanim się pożegnamy, koniecznie daj mi znać, czy słyszałeś wcześniej o herbacie pu-erh. Jeśli tak, to co o niej sądzisz? Lubisz ją, czy wręcz przeciwnie, twoim faworytem jest zupełnie inny rodzaj herbaty?

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także