PoradyPrzetrzyj lodówkę w środku. Szron przestanie się osadzać na ściankach

Przetrzyj lodówkę w środku. Szron przestanie się osadzać na ściankach

Lodówka
Lodówka
Źródło zdjęć: © Archiwum Prywatne | Marzena Pęcak

28.08.2023 10:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Masz problem ze szronem w lodówce? Istnieje prosty patent, dzięki któremu rozwiążesz swój kłopot w mgnieniu oka. I to przy pomocy kuchennego produktu.

Lodówka to niezastąpiony element każdego domu i mieszkania. W końcu przechowujemy w niej całą masę produktów spożywczych, a tym samym zachowujemy ich świeżość na dłużej. Dlatego też chyba zgodzisz się ze mną od razu, że bez lodówki ani rusz.

Jednocześnie ważne jest, aby dbaćczyścić ją regularnie. To jednak nie koniec. Wiele osób ma problem z uciążliwym szronem w lodówce. Co zrobić, aby przestał pojawiać się w lodówce? Przychodzę ze sprawdzonym rozwiązaniem!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Skąd w ogóle bierze się szron w lodówce?

Szron w lodówce to nic innego jak zamarznięta woda, która z czasem może zacząć zakłócać działanie kuchennego sprzętu. A tego lepiej uniknąć.

I jeśli w tej chwili zastanawiasz się, skąd w ogóle bierze się szron w lodówce, śpieszę z odpowiedzią. Na wstępie zaznaczam od razu, że przyczyn takiego zjawiska może być kilka

Po pierwsze, szron może się pojawiać, jeśli bardzo często otwieraszzamykasz lodówkę. Wtedy też dochodzi do spotkania dwóch różnych temperatur. Winowajcą takiego zjawiska może być też uszkodzona lub zużyta uszczelka. Do lodówki nie powinno wkładać się także gorącychciepłych potraw, bo znowu może dojść do spotkania dwóch różnych temperatur, w wyniku czego na ściankach lodówki pojawiają się krople wody, które z biegiem czasu zamienią się w szron. 

Szron może powstawać, jeśli często otwierasz lodówkę
Szron może powstawać, jeśli często otwierasz lodówkę© Adobe Stock | hedgehog94

Na koniec warto zauważyć, że szron w lodówce może oznaczać też uszkodzenie urządzenia, dlatego nie należy bagatelizować tego typu zjawiska. 

Jak uchronić się przed szronieniem lodówki domowym sposobem?

Oczywiście, jeśli nie chcesz, aby twoja lodówka nie pokrywała się szronem, możesz wykorzystać prostyskuteczny patent, który nigdy mnie nie zawiódł. Sprawdzonym trikiem podzieliła się ze mną moja babcia Zosia. Jak się okazuje, gotowe rozwiązanie już znajduje się w twojej kuchni. O jaki produkt chodzi? Domyślasz się już?

Kluczem do sukcesu w tym przypadku jest niepozorny ocet. Oprócz tego, że możesz wykorzystać go w kuchni m.in. do robienia przetworów, to jak się okazuje, jest również świetnym środkiem czyszczącym i dezynfekującym. Co więcej, świetnie radzi sobie z mocnymi zapachami, a jak wiadomo w lodówce o takie aromaty nietrudno. 

Ocet świetnie sprawdzi się jako środek czyszczący
Ocet świetnie sprawdzi się jako środek czyszczący© Adobe Stock | New Africa

To jednak nadal nie koniec dobrych wiadomości. Ocet jest w 100 proc. bezpieczny zarówno dla osoby, która będzie czyścić lodówkę, jak i przechowywanej w urządzeniu żywności. Można więc stwierdzić, że wszyscy wygrywają!

Wszystko, co musisz zrobić w tym przypadku, to połączyć ocet i wodę. Na litry wody użyj 1,5 łyżki octu. Następnie wyczyść dokładnie wnętrze całej lodówki. I to wszystko!

Dzięki myciu lodówki z pomocą octu szron przestanie być problemem. Będzie to skuteczne zabezpieczenie, którym możesz spokojnie podzielić się ze swoimi bliskimi. W końcu każdy z nas na co dzień korzysta z lodówki, więc taki patent na pewno okaże się przydatny. 

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także