NewsyPoprosił o jedzenie, bo nie miał pieniędzy. Zlitowała się, on się odwdzięczył w niezwykły sposób

Poprosił o jedzenie, bo nie miał pieniędzy. Zlitowała się, on się odwdzięczył w niezwykły sposób

Restauracja. Kobieta nakarmiła biednego klienta (TikTok)
Restauracja. Kobieta nakarmiła biednego klienta (TikTok)
29.07.2023 08:02

Restauracja - w tym miejscu nie ma darmowych posiłków. Przynajmniej tak nam się wydaje. Jednakże właścicielka pewnego lokalu postanowiła pomóc mężczyźnie, który był w potrzebie. Nie miał on bowiem pieniędzy na jedzenie. Po kilku chwilach odwdzięczył jej się we wspaniały sposób.

Nadira prowadzi lokal z kanapkami. Jej restauracja nie należała do popularnych i kobieta nie zarabiała zbyt wiele. Nic nie wskazywało na to, że pewnego dnia jej życie się odmieni. Drzwi lokalu przekroczył mężczyzna, który nie miał jak zapłacić za posiłek.

Restauracja pomogła bezinteresownie

- Pewnego dnia ja mogę być w potrzebie - wyjaśniła fakt pomagania innym. Warto zrobić coś dobrego dla potrzebujących, bo może być tak, że i my tej pomocy będziemy potrzebować. Nadira poczęstowała gościa jedzeniem i nie chciała nic w zamian. Cieszyła się, że ktoś dzięki niej lepiej się poczuł. Zapytana, dlaczego to robi, powiedziała:

- Bo Jezus rzekł: "Bo byłem głodny i daliście mi jeść".

Filmik z tego wydarzenia opublikowany został na TikToku i obejrzało go ponad 9 milionów osób. Możemy dzięki temu przyjrzeć się mocy bezinteresownego pomagania.

Stało się coś niespodziewanego

Okazało się, że biednym mężczyzną, który prosił o jedzenie był Zachery Dereniowski. TikToker znany jest z tego, że często wystawia ludzi na próbę, by sprawdzić "poziom ich człowieczeństwa". Chciał sprawdzić, jak na biedę zareaguję właścicielka mało popularnej restauracji.

Restauracja godna polecenia (TikTok)
Restauracja godna polecenia (TikTok)

Mężczyzna był zachwycony postawą restauratorki i zaoferował jej tysiąc dolarów, by mogła jeszcze bardziej rozwinąć swój biznes. Na początku Nadira odmówiła, bo najważniejsze dla niej było zdrowie i dobro syna. Po chwili jednak przyjęła pieniądze. Zachary przekonał ją, że za dobro trzeba zapłacić.

Restauracja, do której warto się udać

- Ludzie, jeśli jesteście w pobliżu, wybierzcie się do tej restauracji, pomóżcie jej, kupcie trochę jedzenia - napisała jedna komentująca.

TikToker poparł jej słowa, uznając, że jest to najlepszy sposób wsparcia. Dzięki temu możemy wspomóc kobietę, która jest uczciwa, mimo przeciwności losu.

- Mam nadzieję, że zdobędzie w życiu to, czego będzie chciała - czytamy w kolejnym komentarzu.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także