NewsyRobert Makłowicz przerwał milczenie. Wyjawił, dlaczego tak naprawdę zwolnił Ewę Wachowicz

Robert Makłowicz przerwał milczenie. Wyjawił, dlaczego tak naprawdę zwolnił Ewę Wachowicz

Robert Makłowicz zdradził, co było przyczyną zwolnienia Ewy Wachowicz
Robert Makłowicz zdradził, co było przyczyną zwolnienia Ewy Wachowicz
Źródło zdjęć: © Facebook

07.09.2023 14:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najsłynniejszy polski krytyk kulinarny w końcu wyjawił prawdę dotyczącą zakończenia przez niego współpracy z nie mniej sławną Ewą Wachowicz. Jak tamtą decyzję wytłumaczył Robert Makłowicz? Dzisiaj wszystko jest już jasne.

Popkulturowe "Archiwum X" nigdy nie odkryło prawdy dotyczącej głośnej sytuacji z 2007 roku, kiedy Robert Makłowicz nagle i bez ceregieli postanowił zwolnić Ewę Wachowicz z planu "Podróży Kulinarnych". Dopiero teraz, 16 lat później, prawdziwe przyczyny tej decyzji ujrzały światło dzienne. Co ciekawe, wersje Makłowicza i Wachowicz diametralnie się od siebie różnią.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Podróże kulinarne" i bezpardonowe zwolnienie Ewy Wachowicz

12 września 1998 roku Robert Makłowicz po raz pierwszy pojawił się na ekranach telewizorów. Jego debiut w "Podróżach Kulinarnych" miał miejsce rok później, w 1999 roku. Szybko stało się jasne, że charakter i charyzma mężczyzny zapewnią mu zapisanie się w historii telewizji jako najsłynniejszego polskiego krytyka kulinarnego.

Przez kolejne lata producentką programu Makłowicza była Ewa Wachowicz. Do tego czasu ich współpraca była niezwykle owocna. Zakończyła się nagle w 2007 roku. Wachowicz została zwolniona, a krytyk kulinarny stał się sterem, żeglarzem i okrętem swojego autorskiego programu "Makłowicz w podróży".

Robert Makłowicz to jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiej sceny kulinarnej
Robert Makłowicz to jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiej sceny kulinarnej© Facebook

Ewa Wachowicz, wtedy jeszcze nie tak znana jak dziś, tłumaczyła tamtą sytuację w bardzo emocjonalny sposób. W rozmowie z portalem gazeta.pl przyznała, że decyzja Makłowicza była dla niej niezrozumiała, a dla niej samej stanowiła swojego rodzaju "koniec świata". Chociaż ostatecznie poradziła sobie doskonale, to na tamten moment była zrozpaczona i nie wiedziała, jak będzie zarabiać na życie.

Czy Robert Makłowicz pamięta to rozstanie w zupełnie inny sposób? Owszem. Wszystko wyszło na jaw dopiero teraz, przy okazji rozmowy krytyka z portalem Nasze Miasto.

Robert Makłowicz o zwolnieniu Ewy Wachowicz

16 lat po zrezygnowaniu z usług Ewy Wachowicz jako producentki, nareszcie dowiedzieliśmy się, co stało za taką ostrą decyzją Roberta Makłowicza. Krytyk udzielił wywiadu serwisowi Nasze Miasto, a w nim opisał tamten czas w następujący sposób:

- Postanowiłem z niej zrezygnować w momencie, kiedy dowiedziałem się, że pani Ewa zamierza sama prowadzić program o gotowaniu, na dodatek w konkurencyjnej telewizji. Zarówno "Podróże kulinarne", jak i "Makłowicz w podróży" to moje autorskie pomysły. To ja układałem scenariusze do każdego z odcinków. Pani Ewa była tylko producentką.

Chociaż na to wytłumaczenie przyszło nam czekać latami, to musimy przyznać, że dużego zaskoczenia nie odczuliśmy. Mówi się przecież, że w show-biznesie przyjaźń nie istnieje...

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także