NewsySpróbował jagodzianek od Gessler. Jego reakcja mówi wiele

Spróbował jagodzianek od Gessler. Jego reakcja mówi wiele

Mariusz Kozak testuje jagodzianki od Magdy Gessler - Pyszności; Fot. TikTok: Mariusz Kozak (screenshot)
Mariusz Kozak testuje jagodzianki od Magdy Gessler - Pyszności; Fot. TikTok: Mariusz Kozak (screenshot)
06.07.2023 17:27

Kiedy zaczyna się sezon na jagody, w sieci pojawiają się "paragony grozy", wskazujące na ceny jagodzianek. Rokrocznie najbardziej obrywa się tym, sprzedawanym przed Magdę Gessler. Na ich temat mówi się wiele. Swoją opinią podzielił się również Mariusz Kozak, komentator z programu "Gogglebox. Przed telewizorem". Słynne drożdżówki od znanej restauratorki przypadły mu do gustu?

Cena jagodzianki od Magdy Gessler rzeczywiście nie należy do najniższych, natomiast smak i ilość nadzienia, znajdująca się w bułce, w opinii wielu rekompensuje poniesiony koszt. To jednak dla większości luksus, na który można sobie pozwolić raz na jakiś czas. Drożdżówką poczęstował się też Mariusz Kozak, pokazując internautom, na co mogą liczyć, wydając bez mała 30 zł.

Mariusz Kozak testuje jagodzianki z cukierni Magdy Gessler

Z afisza nie schodzą słynne jagodzianki Magdy Gessler. Przysmak dostępny jest w warszawskiej cukierni "Słodki Słony". O drożdżówkach głośno jest nie tylko ze względu na ich cenę - 28 zł za sztukę, ale również ilość jagód, jaka znajduje się w ich wnętrzu. Gessler trudno odmówić szczodrości. To, jak dużo nadzienia kryje się w słodkiej bułeczce z kruszonką, potwierdza opinię wielu: jagodzianki są co prawda drogie, ale warte swojej ceny.

Również Mariusz Kozak, znany z programu "Gogglebox. Przed telewizorem", wpadł do cukierni "Słodki Słony", by spróbować popularnych jagodzianek. "Jeszcze cieplutka" - wskazał na samym wstępie. Następnie podzielił drożdżówkę na dwie części, by pokazać internautom, jak dużo nadzienia kryje się w słodkiej bułeczce. To dosłownie wylewało się na zewnątrz, oblepiając palce celebryty.

Ale jagód! Nigdy nie jadłem takiej jagodzianki, żeby było tyle jagód. Jest przepyszna - zachwalał wypiek. - Powinienem jakiś fartuszek do tego założyć -  dodał po tym, jak nadzienie zaczęło wypływać, brudząc jego ubranie. - Test wypadł pomyślnie - skwitował.

Zdania internautów na temat jagodzianek od Gessler są podzielone. Jedni zachwalają przysmak, dodając, że tak powinna wyglądać prawdziwa jagodzianka. Zaznaczają też, że za jakość trzeba zapłacić. Inni zaś wskazują, że 28 zł to zdecydowanie za dużo, i że za taką cenę byliby w stanie upiec całą blachę drożdżówek. Podnoszą też, że wielkość jagodzianki nie jest zadowalająca.

Ceny w cukierni "Słodki Słony". Obrywa się nie tylko jagodziankom

Rokrocznie echem odbijają się ceny, jakie trzeba zapłacić za słynny wypiek u Magdy Gessler. Słodkości z cukierni "Słodki Słony" w rzeczywistości nigdy nie należały do tanich. Przypomnijmy, że w 2021 roku za tę słodką jagodową przyjemność w cukierni Gessler płaciliśmy 18 zł, zaś rok temu 23 zł. Tak samo jak jagodziankom, obrywa się również faworkom, pączkom czy innym wypiekom sprzedawanym przez słynną restauratorkę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także