NewsyZamówiła burgera w McDonald's i omal nie zwymiotowała. To nie miało prawa się wydarzyć

Zamówiła burgera w McDonald's i omal nie zwymiotowała. To nie miało prawa się wydarzyć

Burger, jaki zamówiła, nie nadawał się do jedzenia - Pyszności; Fot. Canva/TikTok: Kenya (screenshot)
Burger, jaki zamówiła, nie nadawał się do jedzenia - Pyszności; Fot. Canva/TikTok: Kenya (screenshot)

29.06.2023 13:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Burger to flagowy specjał serwowany przez znaną sieć barów szybkiej obsługi McDonald's. Sprzedawane w różnorodnych kombinacjach i smakach kanapki znane są na całym świecie. W miejscach, gdzie serwuje się tysiące takich potraw dziennie, dochodzi do przeoczeń i błędów, które skutkować mogą nawet poważnymi zatruciami. O jednym z takich incydentów poinformowała pewna tiktokerka na swoim kanale.

O wpadkach i procesach sądowych wytyczonych tej sieci barów szybkiej obsługi jest głośno na całym świecie. Znamy przypadek kobiety, która uległa poparzeniu 3. stopnia po oblaniu się kawą z McDonald's. Niejednokrotnie w zagranicznych mediach pojawiały się doniesienia na temat wątpliwej jakości produktów, serwowanych przez znaną sieć. Teraz, do niechlubnego "portfolio" McDonald's trafił kolejny przypadek.

Surowy burger w McDonald's. "Zaraz zwymiotuję"

Tiktokerka, posługująca się nickiem Kenya, opublikowała zatrważające wideo na swoim kanale. Jak widać, dziewczyna zamówiła w McDonald's burgera. Wszystko wydawało się w porządku, jednak po kilku kęsach zorientowała się, że z kanapką jest coś nie tak. Kiedy rozłożyła burgera, jej oczom ukazało się czerwone, niedosmażone (a wręcz surowe!), żylaste mięso.

 - O mój Boże, zaraz zwymiotuję - powiedziała Kenya, gdy miąższ burgera dosłownie przelewał się między jej palcami.

W komentarzach kilku internatów podnosi, że to po prostu "średnio wysmażone" mięso. Trudno jednak mówić w tym przypadku o jakimkolwiek wysmażeniu, bowiem, jak widzimy na nagraniu, mięso wygląda na surowe. Ponadto, według zaleceń Centers for Disease Control and Prevention (organizacji zajmującej się ochroną zdrowia publicznego) mielona wołowina powinna zostać poddana obróbce termicznej do 71,1 st. C (160 stopni Fahrenheita).

Wpadki w McDonald's. To niejedyny taki incydent

Jak podaje szkocki tabloid "Daily Record", w czerwcu 2022 r. klient McDonald's otrzymał burgera z surowym mięsem w środku. Sieć restauracji zareagowała na skargę i przeprosiła za przykry incydent oraz zapowiedziała przeprowadzenie kontroli kalibracji grilli w placówce. O kolejnym podobnym zdarzeniu informował również "The Daily Meal", portal zajmujący się tematyką związana z jedzeniem i napojami.

Według doniesień portalu do zdarzenia doszło we wrześniu 2017 r. w Kalifornii. 33-letni mężczyzna zamówił fastfoodowy zestaw w McDonald's, składający się między innymi z burgera. Po kilku kęsach zorientował się, że w kanapce znajduje się surowe mięso. Jak wspomniał, kilka godzin później miał skurcze żołądka, biegunkę i wymioty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także