PoradyTrik na miękkie i kremowe lody nawet tuż po wyjęciu z zamrażalnika

Trik na miękkie i kremowe lody nawet tuż po wyjęciu z zamrażalnika

Trik na miękkie i kremowe lody nawet tuż po wyjęciu z zamrażalnika
Paulina
28.06.2022 09:26, aktualizacja: 15.09.2023 15:23

Latem uwielbiamy jeść lody. Nie tylko są smaczne, ale także przyjemnie zimne, idealne na upały. Ciężko wyobrazić sobie tę porę roku bez smaku lodów. Po zakupie lodów lądują one w zamrażalniku. Dwie godziny później nie jesteś w stanie nabrać ich na łyżkę? Twardy, jak kamień przysmak musi chwilę postać na blacie. Czemu tak się dzieje i co zrobić, by tego uniknąć? Oto nasz genialny trik na miękkie i kremowe lody.

Sprawdź temperaturę zamrażalki

W domu nasza zamrażalka jest wielofunkcyjna. Oznacza to tyle, że przechowujemy w niej różne grupy produktów między innymi warzywa, owoce, mięso czy ryby. Temperatura oscyluje w granicach -18 stopni Celsiusza. Jest to troche wiecej niż chłonie w lodziarniach. Tam temperatura sięga około -12 do -14 stopni. Dlatego tam łatwo nałożyć lody, a w domu, już nie zawsze nam się to udaje.

Obraz

Trik na miękkie i kremowe lody

Jeśli nie chcesz wyjąć skamieniałych lodów z zamrażalnika wypróbuj ten sposób! Po zakupieniu lodów, przełóż je do zamrażalnika umieszczając w woreczku strunowym. Następnie wyciśnij z jego wnętrza maksimum powietrza. Dzięki takiemu zabiegowi stworzysz próżnię, a to sprawi, że twoje lody nie zamarzną i po wyjęcie będą kremowe. Z łatwością nałożysz swoją ulubioną porcję!

Obraz

Jakie lody wybierać?

Lody najlepiej kupować w znanych, sprawdzonych miejscach. Jeśli kupujecie lody w kawiarni bądź w budce, warto zwrócić uwagę na to, czy miejsce jest utrzymane w czystości. Dodatkowo osoba, która nas obsługuje, powinny mieć jednorazowe rękawiczki. W związku z tym warto zwrócić uwagę na to, jak i w czym podawane są lody – czy narzędzia, bądź maszyny mające z nimi styczność są wystarczająco czyste. Ważne jest również, aby wybierać lody, które przed kupnem cały czas znajdowały się w niskich temperaturach. Pewne źródło, w którym kupujemy lody pozwoli uniknąć zakażenia bakteriami.

Jeśli masz ochotę samemu przygotować lody to polecamy nasze domowe przepisy na domowe lody. Filmik znajdziesz na naszym YouTube.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także