NewsyWiniary czy Kielecki? Koniec sporu. Oto ulubiony majonez Polaków

Winiary czy Kielecki? Koniec sporu. Oto ulubiony majonez Polaków

Winiary czy Kielecki? Koniec sporu. Oto ulubiony majonez Polaków
Winiary czy Kielecki? Koniec sporu. Oto ulubiony majonez Polaków
Źródło zdjęć: © Facebook

28.02.2024 08:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie czas na przygotowania do świątecznego stołu. Nieodłącznym elementem wielkanocnych potraw jest majonez - dodawany do jajek faszerowanych, jajek na twardo czy królowej polskich stołów - sałatki jarzynowej. Który majonez wybierają Polacy - Winiary czy Kielecki?

W sieci trwa gorąca dyskusja miłośników różnych marek majonezu. Ci, którzy cenią tradycję, często wybierają majonez Winiary, podczas gdy inni, poszukujący nieco bardziej wyrazistego smaku, preferują Kielecki. Nie brakuje także zwolenników innych marek, takich jak Kętrzyński, Heinz czy Hellmann's. Który jednak majonez zdobywa największe uznanie w polskich domach?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Statystyki rozwiewają wątpliwości - Polacy kochają Winiary!

Firma analityczna CMR przeanalizowała dane sprzedażowe z 2022 roku i wyłoniła zwycięzcę majonezowego pojedynku. W sklepach do 2500 m kw., czyli w dyskontach i supermarketach, najpopularniejszą marką jest Winiary, produkowany przez Nestlé. Na drugim miejscu podium uplasował się Majonez Kielecki, produkowany przez WSP "Społem".

Analitycy CMR podkreślają jednak, że popularność poszczególnych marek może się różnić w zależności od regionu. Na przykład na południu kraju większym popytem cieszy się Majonez Kielecki.

Trendy na rynku majonezowym - wzrost popularności majonezów wegańskich

Badania CMR pokazują również, że w ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają majonezy wegańskie. To odpowiedź na rosnącą świadomość żywieniową i trend na dietę roślinną.

Spór o najlepszy majonez prawdopodobnie nigdy nie zostanie rozstrzygnięty. Zarówno Winiary, jak i Kielecki mają swoich zagorzałych zwolenników. Ostatecznie wybór zależy od indywidualnych preferencji smakowych. Warto jednak spróbować różnych marek i znaleźć majonez, który najlepiej odpowiada naszym gustom.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także