PoradyWsyp do kuchennego zlewu, a uciążliwy zapach zniknie. Działa jak drogi środek ze sklepu

Wsyp do kuchennego zlewu, a uciążliwy zapach zniknie. Działa jak drogi środek ze sklepu

Zlew przestanie brzydko pachnieć. Wystarczy poznać prosty trik
Zlew przestanie brzydko pachnieć. Wystarczy poznać prosty trik
Źródło zdjęć: © canva.com

25.10.2023 12:49, aktual.: 17.01.2024 15:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Upiorny zapach ze zlewu potrafi zniweczyć niejedne plany na popołudniowe gotowanie. Żeby się go pozbyć, nie musisz od razu odkręcać wszystkich rur, wzywać hydraulika albo lecieć do sklepu po drogie środki chemiczne. Z dużym prawdopodobieństwem do pozbycia się problemu wystarczy ci to, co masz już w kuchni.

Gotowanie to przede wszystkim pasja; zamiłowanie, na które lubimy przeznaczać wolny czas. To chyba oznacza, że powinno się to odbywać w miłych, cywilizowanych warunkach, prawda? Na pewno zgodzisz się więc z nami, że paskudny zapach dobiegający ze zlewu niweczy cały urok przebywania w kuchni. Pozbądźmy się go więc, czym prędzej. Poczekaj! Nie wybiegaj do sklepu. Zajrzyj zamiast tego do kuchennych szafek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Trzy sposoby, każdy skuteczny

Brzydki zapach ze zlewu można w prosty sposób unicestwić domowymi środkami, bez użycia żrących (zarówno oczy, jak i portfel) substancji ze sklepu z chemią. Przydadzą ci się do tego produkty tanie, powszechne i takie, które na sto procent znajdują się już w twoim domu: woda, ocet, cytryna, sól i soda oczyszczona. Jak ich użyć? Istnieją trzy szkoły.

  1. Woda + ocet. Gorąca woda z octem zabija brzydki zapach, a przy okazji oczyszcza rury biegnące do zlewu. Stosując ten sposób, musisz być jednak przygotowany na wietrzenie domu. Nie zapraszaj też może wtedy gości...
  2. Ocet + soda oczyszczona. Ten duet sprawdza się nie tylko podczas eksperymentów chemicznych dla dzieci, ale również do czyszczenia zlewu. Najpierw pół szklanki sody, a następnie pół szklanki octu. Kiedy te składniki wylądują w zlewie, nie przetrwa tego żaden smrodliwy zapach. Pozbędziesz się też większości drobnoustrojów.
  3. Sól + cytryna. Odstawmy na chwilę ocet i sodę oczyszczoną. Żeby zlew przestał brzydko pachnieć, możesz też wykorzystać cytrynę i sól. Do szklanki wyciśnij sok z cytrusa i dodaj dwie łyżki soli. Wymieszaj, a powstałym specyfikiem wyczyść zlew i odpływ. Będzie jak nowy.
Zlew będzie jak nowy
Zlew będzie jak nowy© canva.com

Profilaktyka ponad wszystko

Nie bez powodu mówi się, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Ta sama zasada dotyczy również zlewu i wydobywającego się z niego zapachu. Odór z rur to często wynik naszego zaniedbania lub braku czasu. Jak w takim razie zadbać o nasz zlew? Oczywiście regularnie czyszcząc jego powierzchnię, ale nie tylko. Należy jeszcze pamiętać o tym, co spływa do odpływu. Okazuje się bowiem, że nie powinny się tam dostawać nie tylko resztki jedzenia, ale również tłuszcz po smażeniu!

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także