PoradyWypij przed snem, a zaśniesz jak kamień i nie będziesz się wybudzać. Lekarka tłumaczy, dlaczego działa aż tak dobrze

Wypij przed snem, a zaśniesz jak kamień i nie będziesz się wybudzać. Lekarka tłumaczy, dlaczego działa aż tak dobrze

Sok wiśniowy - Pyszności
Sok wiśniowy - Pyszności
Źródło zdjęć: © Canva | artem51214745
12.03.2024 13:55

Na TikToku zyskuje na popularności nowy trend, który polega na spożywaniu szklanki soku wiśniowego tuż przed pójściem spać. Osoby, które mają problemy z zasypianiem, chwalą tę metodę, twierdząc, że po wypiciu niewielkiej ilości tego cierpkiego napoju, zasypianie staje się znacznie łatwiejsze. Zjawisko to zainteresowało psycholożkę kliniczną specjalizującą się w medycynie snu, która postanowiła przyjrzeć się temu bliżej.

Czy rzeczywiście szklanka soku wiśniowego wypita przed snem może ułatwić zasypianie? Takie przypuszczenia wyraziła 25-letnia użytkowniczka TikToka, a jej zdanie podzieliły setki innych osób, które pod filmikiem, na którym młoda kobieta opowiadała o korzyściach płynących z picia cierpkiego soku wiśniowego. Trend ten przyciągnął uwagę ekspertki w dziedzinie snu, dr Shelby Harris.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sok wiśniowy dobry na sen

Filmik, na którym 25-letnia Alana Black opowiada o korzyściach płynących z picia soku wiśniowego przed snem, szybko zyskał na popularności w mediach społecznościowych.

Od dnia, w którym go wypróbowałam, nie ruszam się bez niego! Działa na mnie bardzo dobrze i naprawdę wierzę, że zostanie ze mną na zawsze - wyjaśnia na Tik Toku 25-latka.
Sok wiśniowy ma pomagać w zasypianiu
Sok wiśniowy ma pomagać w zasypianiu© Adobe Stock | Africa Studio

Czy sok wiśniowy rzeczywiście działa jak naturalny środek nasenny? Na to pytanie odpowiedziała dr Shelby Harris, licencjonowana psycholożka kliniczna specjalizująca się w medycynie snu. Jej komentarz na ten temat został przytoczony przez serwis yahoo.com.

Ekspertka nie pozostawia złudzeń

Dr Harris wyjaśniła, że sok wiśniowy, ze względu na swoją cierpką naturę, jest bogaty w melatoninę, hormon regulujący sen. To sprawia, że może on być pomocny dla osób borykających się z problemami z zasypianiem. Niemniej jednak, ekspertka zaznaczyła, że melatonina zawarta w soku wiśniowym nie jest lekarstwem na przewlekłą bezsenność, a jej działanie jest jedynie doraźne. Dr Shelby Harris zaleca również umiarkowane spożycie soku wiśniowego.

Nie polecałabym picia więcej niż jednej szklanki soku wiśniowego przed snem. Picie większej ilości prawdopodobnie nie przyniesie żadnych dodatkowych korzyści - tłumaczy ekspertka.
Sok wiśniowy - Pyszności
Sok wiśniowy - Pyszności© Canva | Alter_photo

Dr Harris podkreśliła również, jak ważne jest utrzymanie regularnego trybu życia w walce z problemami ze snem. Zaleca, by codziennie kłaść się do łóżka i budzić o tej samej porze. Podkreśliła również znaczenie relaksu na 30 do 60 minut przed snem. Na koniec ekspertka zwróciła uwagę na negatywny wpływ niebieskiego światła emitowanego przez telewizory, komputery, tablety i telewizory na jakość snu. Wyjaśniła, że ekspozycja na niebieskie światło może zakłócać rytm dobowy, utrudniając zasypianie i pogarszając jakość snu.

Wniosek?

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także