Porady7 wskazówek, dzięki którym przekonasz swoje dziecko do zdrowego jedzenia

7 wskazówek, dzięki którym przekonasz swoje dziecko do zdrowego jedzenia

7 wskazówek, dzięki którym przekonasz swoje dziecko do zdrowego jedzenia
Ewa

23.10.2020 12:26, aktual.: 26.09.2023 13:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzieci potrafią być niezłymi niejadkami. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci przekonać malucha do zdrowego jedzenia.

#1 Zabierz dziecko ze sobą na zakupy

Zaangażuj swoje dzieci w wybieranie jedzenia do posiłków, pokaż im, skąd pochodzi. Jeśli masz taką możliwość, zabierz je ze sobą na targ lub gospodarstwo rolne.
Jeśli dzieci wybiorą coś samodzielnie, jest większa szansa na to, że będą chciały to zjeść. A może Cię zaskoczą i wezmę warzywo, którego byś się po nich nie spodziewał? ;)

Obraz

#2 Sosy mogą sporo zmienić

Na szczęście, oferta sklepów jest na tyle rozbudowana, że można wybierać w zdrowych, niedosładzanych dodatkach.
Hummus, salsa i dressingi na bazie jogurtu to tylko niektóre z pożywnych i smacznych dipów, których możesz użyć, aby pozwolić dziecku spróbować świeżych warzyw. A z "sosem" wszystko smakuje lepiej, nawet marchewka ;)

Obraz

#3 Baw się jedzeniem

Spróbuj ułożyć na talerzu obrazki i kształty. Internet jest pełen inspiracji, znajdziesz je również u nas! Ponadto, nazewnictwo też ma znaczenie. Kolorowe frytki brzmią lepiej niż pieczone warzywa.

Obraz

#4 Pozwól dziecku być niezależnym

Pozwól dziecku skomponować jego własny talerz. Może na początku nie będzie na nim stosu warzyw, ale z czasem zacznij go namawiać na więcej. Samodzielność to coś, co maluchy uwielbiają.

#5 Zaangażuj dzieci w gotowanie

Może to zająć trochę więcej czasu, ale korzyści mogą być ogromne. Dzieci uwielbiają być kreatywne, więc dlaczego nie wprowadzić ich w sztukę gotowania? Zaplanuj z nimi posiłek i zaproś do pomocy w kuchni.

Obraz

#6 Postaw owoce i warzywa na stole

Zawsze miej koszyk z warzywami i owocami na stole, nawet jeśli dzieci ich nie jedzą. Niech widzą, że to norma, że tak powinno być, że jak mają ochotę na przekąskę, to jest ona tuż pod ręką.

#7 Pamiętaj, że przykład idzie z góry

Nie przygotowuj różnych potraw dla dzieci i dorosłych w swojej rodzinie, nie jesteś restauracją i jako rodzina powinniście jeść ten sam posiłek.
Dzieci obserwują Ciebie i Twoje nawyki, więc bądź dla nich dobrym przykładem.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także