InspiracjeZnany dietetyk pokazał, jak wyglądał jako nastolatek. Ważył ponad 100 kg i czuł się fatalnie

Znany dietetyk pokazał, jak wyglądał jako nastolatek. Ważył ponad 100 kg i czuł się fatalnie

Facebook/Michał Wrzosek
Facebook/Michał Wrzosek
08.07.2023 13:29

Dietetyk kliniczny Michał Wrzosek to doskonale znany wielu osobom ekspert w dziedzinie dietetyki. Jest autorem Metody Respo - jedynej polskiej diety, której efektywność potwierdzono w badaniach naukowych. Przed laty dr Wrzosek sam zmagał się z otyłością, brakiem pewności siebie i niskim poczuciem własnej wartości. Swoim doświadczeniem podzielił się z internautami na Facebooku. 

Wiele osób zna jego twarz z krótkich filmików, publikowanych w mediach społecznościowych. Tam dr Wrzosek dzieli się swoją wiedzą z zakresu dietetyki i żywienia, rozprawiając się z mitami i pomagając Polakom zadbać o dietę. Dzisiaj jest cenionym specjalistą, prowadzi firmę, której sam jest wizytówką. Jego forma jednak to efekt ciężkiej pracy. Jak wspomniał w jednym z postów na Facebooku, jako nastolatek borykał się ze sporymi problemami z wagą. 

Przemiana znanego dietetyka. Kiedyś ważył 100 kilogramów

"Byłem otyły" - zaczyna swoją historię dr Wrzosek. Przyznaje dalej, że jako nastolatek ważył 100 kilogramów. Objadał się kajzerkami z serem żółtym, a jedyną styczność, jaką miał z warzywami, to w postaci ketchupu. Zdradza też, że jego pewność siebie i poczucie własnej wartości były mocno poturbowane. Na zmiany zdecydował się, mając już dość żartów i drwin ze swojej osoby.

"Ułożyłem sam sobie pierwszą dietą. Nie miałem żadnego wsparcia wśród rodziny i bliskich. Dzisiaj zabieranie ze sobą swoich zdrowych posiłków jest czymś całkiem normalnym. 15 lat temu nie było. Wszyscy zajadali się słodyczami ze szkolnego sklepiku, a ze mnie śmiali się, gdy wyciągałem swoje jedzenie. Taki paradoks. Najpierw być obiektem żartów ze względu na nadwagę, a potem, bo próbuję coś z tym zrobić. Mimo wszystko osiągnąłem cel – schudłem" - napisał w jednym z postów udostępnionych na Facebooku.

Dzisiaj dr Wrzosek jest cenionym specjalistą. Natomiast jego droga do sukcesu była równie trudna, jak ta po zdrowie i lepszą wersję samego siebie. Jak zdradza w mediach społecznościowych, przez pierwsze cztery lata studiów dziennych pracował nocami w gastronomi. "Na wszystko – swoją formę, sukcesy pacjentów, moją firmę zapracowałem ciężko sam" - kwituje.

Dr Michał Wrzosek: żyję zdrowo od 15 lat i jestem z tego dumny

Dr Michał Wrzosek dodaje, że rozumie, przez co przechodzą osoby, które chcą zrzucić kilogramy, ponieważ sam się z tym zmagał. Zaznacza też, że doświadczenie to, wieloletnia praca z pacjentami oraz wiedza, którą zdobywał przez 10 lat edukacji, pomogły mu opracować specjalną dietę. Dr Wrzosek jest autorem Metody Respo, która - jak podkreśla - pomogła prawie 19 tys. podopiecznym poczuć się dobrze w swoim ciele.

"Skuteczność mojej metody została potwierdzona badaniami naukowymi opublikowanymi w cenionym piśmie naukowym 'Nutrients' i 'JERPH'. I to jedyna polska dieta, której efektywność została potwierdzona w badaniach naukowych" - wspomina na Facebooku. "Moja wiedza to nie tylko sucha teoria – to moje doświadczenie. Żyję zdrowo od 15 lat i jestem z tego dumny" - dodaje.

Dr Michał Wrzosek to jeden z założycieli Centrum Respo, przedsiębiorstwa świadczącego usługi z szeroko pojętego zakresu dietetyki. Jest również mężem i ojcem, i jak dodaje, mimo że pracuje co najmniej 200 godzin miesięcznie, stara się spędzać jak najwięcej czasu z rodziną. Na Instagramie zaś prowadzi konto, gdzie dzieli się wiedzą z zakresu dietetyki i rozprawia się z żywieniowymi mitami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także