NewsyZnany dietetyk zachwalał kontrowersyjny produkt. W komentarzach posypały się gromy

Znany dietetyk zachwalał kontrowersyjny produkt. W komentarzach posypały się gromy

Dr Michał Wrzosek o produktach, których lepiej nie kupować w Biedronce - Pyszności; Fot. Pixabay/Instagram: Doktor dietetyki Michał Wrzosek (screenshot)
Dr Michał Wrzosek o produktach, których lepiej nie kupować w Biedronce - Pyszności; Fot. Pixabay/Instagram: Doktor dietetyki Michał Wrzosek (screenshot)
03.07.2023 17:30, aktualizacja: 03.07.2023 17:45

Popularne produkty mają często dużo kalorii, składają się głównie z tłuszczu i ogromnej ilości cukru. Jeśli chcemy się dobrze odżywiać, sięganie po nie jest złym pomysłem. Na szczęście istnieją zdrowsze zamienniki, które nie wyrządzą spustoszenia w organizmie. Opowiedział o nich znany dietetyk.

Michał Wrzosek często ocenia składy produktów i tłumaczy wiele kwestii związanych ze zdrowym odżywianiem. Ostatnio na tapetę wziął znane i popularne produkty, których skład pozostawia wiele do życzenia. Opowiedział o lepszych jakościowo zamiennikach. Czy zgadzacie się z tymi stwierdzeniami?

Zdrowsze zamienniki niezdrowych produktów. Już wiemy, czym najlepiej smarować kanapki

Michał Wrzosek wybrał się w tym celu do Biedronki. Już pierwsze stwierdzenie wydaje się być kontrowersyjne. Zdaniem doktora dietetyki... margaryna jest zdrowsza od masła. Ma mniej cholesterolu i mniej kalorii. Od zawsze byliśmy przekonani, że to właśnie masło jest lepszym wyborem. Okazuje się, że margaryna zawiera mniej nasyconych kwasów tłuszczowych, które są szkodliwe dla naszego organizmu.

- Zamiast tłustych wieprzowych parówek weź te z kurczaka. Mają więcej białka i mniej tłuszczu - mówi.

Na jakie jeszcze zdrowe zamienniki powinniśmy zwrócić uwagę? Ser żółty możemy zamienić na mozzarelle light, która zawiera mniej tłuszczu i nie ma aż tak wielu kalorii. Nie kupujmy też zwykłego majonezu. Lepszy będzie wegański odpowiednik. Jest on mniej kaloryczny i ma o wiele lepszy skład.

Zdrowsze zamienniki. Margaryna zamiast masła
Zdrowsze zamienniki. Margaryna zamiast masła

Internauci nie są przekonani

Filmik spotkał się z mieszanymi komentarzami. Niektóre osoby były zdziwione, inne niezbyt przychylnie przyjęły informację o zdrowszych zamiennikach. Najbardziej dostało się margarynie, która w składzie ma olej palmowy. Produkt ten uznawany jest za niezdrową truciznę dla serca i żył.

"Wszystko mogę zamienić, ale nie masło, masło to smak, wolę nie jeść nic niż obrzydliwą margarynę" - napisał jeden internauta.

"Prawie wszystkie margaryny mają olej palmowy, co powoduje, że nie kupuję tych zamienników" - przyznała inna osoba.

"Ale z tym majonezem to już przesadziłeś" - brzmiał kolejny komentarz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także