NewsyBosacka podpowiada jaki ryż najlepiej kupować. Nie wiedziałam, że różnica w cenie jest tak duża

Bosacka podpowiada jaki ryż najlepiej kupować. Nie wiedziałam, że różnica w cenie jest tak duża

Katarzyna Bosacka podzieliła się kolejnym tipem zakupowym
Katarzyna Bosacka podzieliła się kolejnym tipem zakupowym
Źródło zdjęć: © TikTok | katarzyna_bosacka

11.10.2023 09:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Katarzyna Bosacka przychodzi z kolejną przydatną poradą zakupową. Tym razem podpowiada jaki ryż kupować. Warto o tym pamiętać!

Zakupy spożywcze to nie lada wyzwanie, dlatego nic dziwnego, że spora liczba osób wręcz ich nienawidzi. Cała masa produktów, długie kolejki i ciągły brak czasu mogą sprawiać, że łatwo zagubić się w tym świecie. Łatwo też o jakiś nietrafiony zakup, który z czasem może stać się źródłem niepotrzebnej irytacji

Na szczęście nie brakuje ekspertów, dzięki którym możemy uniknąć tego typu wpadek. Jedną z takich osób jest Katarzyna Bosacka, której nie trzeba nikomu bliżej przedstawiać. Gwiazda od wielu lat uczy Polaków jak robić rozważnie zakupy. Jednocześnie dzieli się w sieci sprawdzonymi patentami kulinarnymiprzepysznymi przepisami

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak kupować podstawowy produkt kuchenny?

W każdej kuchni można znaleźć kilka podstawowych produktów spożywczych, bez których wręcz nie sposób wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania. I chyba zgodzisz się ze mną, że na wielu listach tego typu bez wątpienia znalazłby się ryż

I oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, w końcu na jego bazie możemy przygotować całą masę smacznychpożywnych posiłków na czele z genialnymi gołąbkami. Sporo ciekawych inspiracji znajdziesz w naszej bazie z przepisami, dlatego też nie trać ani sekundy i od razu po przeczytaniu tego artykułu, zabieraj się za jej przeglądanie. 

Na ryżu w swoim filmie skupiła się też Katarzyna Bosacka. Jednocześnie podzieliła się przydatnymi informacjami, które możemy wykorzystywać na co dzień.

Jaki ryż wybierać?

Katarzyna Bosacka w swoim filmie porównała ryż sprzedawany w woreczkach z tym pakowanym od razu w kilogramowym opakowaniu. I jak się okazuje, lepiej wybierać drugi wariant, a mianowicie ryż sypki w jednym opakowaniu. I to z dwóch względów. 

Po pierwsze, kobieta zwróciła uwagę na sposób gotowania ryżu. Podkreśliła, że gotując ryż w woreczku, gotujemy jednocześnie plastik, który nie sprzyja naszemu zdrowiu.

Druga kwestia, na której skupiła się pani Kasia, dotyczy różnicy cenowej pomiędzy zaprezentowanymi produktami. I w tym miejscu muszę przyznać, że sama mocno się zdziwiłam. Nie spodziewałam się, że różnica w cenie będzie aż taka duża. Z porównania kobiety wynika, że kilogramowy ryż w sypkiej postaci kosztuje 4 zł 70 gr Z kolei za drugi wariant ryżu, który jest sprzedawany w woreczkach, trzeba zapłacić 10 zł 40 gr

Jak sam więc widzisz, różnica naprawdę szokuje. A ty jaki ryż kupowałeś do tej pory? Zwracałeś w ogóle uwagę na sposób pakowania tego produktu spożywczego?

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także