NewsyPoszli do zwykłego baru mlecznego w Zakopanem i zamówili kilka dań. Pokazali paragon

Poszli do zwykłego baru mlecznego w Zakopanem i zamówili kilka dań. Pokazali paragon

Cena obiadu w Zakopanem - Pyszności; foto: kadr z materiału na kanale YouTube: Check In - Klaudia i Michał
Cena obiadu w Zakopanem - Pyszności; foto: kadr z materiału na kanale YouTube: Check In - Klaudia i Michał

25.01.2023 16:12, aktual.: 26.01.2023 09:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy cena obiadu w Zakopanem może nie sprawić, że ugną się pod nami kolana? Jak się okazuje, jest to możliwe. Żeby jednak tak się stało, trzeba trochę poszukać. Mapę do miejsca, w którym można zjeść i tanio, i dobrze, zostawiła pewna para youtuberów.

Najnowsze doniesienia z popularnych górskich miejscowości nie napawają optymizmem. Powiemy wprost - ceny, jakie narzucili restauratorzy choćby w Zakopanem, wręcz odstraszają.

W mediach społecznościowych pełno jest wpisów turystów skarżących się na potwornie drogie jedzenie w zakopiańskich knajpach. Oscypki niczym ze złota, kawałek ciasta za 40 złotych czy keczup do frytek, który trzeba domówić za niemałe pieniądze - to wszystko tematy, które w ostatnim czasie były często poruszane, a sens spędzenia ferii w polskich górach został podany w wątpliwość.

Jeśli jednak już zdecydujemy się na wyjazd do Zakopanego, chcielibyśmy się nim prawdziwie cieszyć. A to oznacza, że byłoby bardzo miło, gdyby rodzinny wypad do restauracji nie sprawił, że trzeba spakować manatki i wracać do domu, ze względu na brak funduszy.

Czy jest to możliwe w Zakopanem? Owszem. Udowodniła to para youtuberów prowadząca kanał o nazwie "Check in - Klaudia i Michał".

Cena obiadu w Zakopanem - Pyszności; foto: kadr z materiału na kanale YouTube: Check In - Klaudia i Michał
Cena obiadu w Zakopanem - Pyszności; foto: kadr z materiału na kanale YouTube: Check In - Klaudia i Michał

Cena obiadu w Zakopanem nie musi być wysoka

Autorzy nagrania wybrali się do Regionalnego Baru Mlecznego, który znajduje się nieopodal Krupówek. Ta lokalizacja sprawia, że nim przystąpiliśmy do oglądania ich filmu, byliśmy już niemal przekonani o tym, że obiad pary nie będzie należał do tych tanich. Jak się okazało, pomyliliśmy się.

Klaudia i Michał postanowili zamówić kilka pozycji z karty: kwaśnicę, żurek, oscypki z żurawiną, pierogi i placek po zbójnicku. Ceny? Rewelacja. Zupy po 14 złotych, trzy duże oscypki w tej samej cenie. 10 pierogów za 24 złote, a placek - 29.

Na oko wygląda to na obiad, którym dwie osoby najedzą się aż nadto. Ale może wraz z niskimi cenami idzie słaby standard i małe porcje?

Youtuberzy zadowoleni z obiadu w barze mlecznym

Para, która odwiedziła bar mleczny w Zakopanem, była bardzo zadowolona z obiadu. Po konsumpcji wyszło na jaw, że relatywnie niskie ceny restauracji wcale nie oznaczają słabej jakości dań.

Potrawy bardzo smakowały Klaudii i Michałowi. Przepyszny placek po zbójnicku, smaczne oscypki, naprawdę dobre pierogi i doskonały żurek sprawiły, że wyszli z baru nie tylko najedzeni, ale również usatysfakcjonowani - zarówno cenami, jak i jakością. Jedynie, jak stwierdzili, kwaśnica mogłaby być nieco bardziej kwaśna. Mimo to uznali Regionalny Bar Mleczny za najlepsze miejsce, jakie dotąd odwiedzili w Zakopanem.

A jeśli cena obiadu w Zakopanem cię nie przekonuje, możesz upichcić coś samemu. Na przykład według tego przepisu z naszego kanału na YouTube.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także