NewsyCiała obce w popularnym napoju dla dzieci. Zanieczyszczenia znalazł dopiero konsument!

Ciała obce w popularnym napoju dla dzieci. Zanieczyszczenia znalazł dopiero konsument!

Ciała obce w herbatce dla dzieci - Pyszności
Ciała obce w herbatce dla dzieci - Pyszności

04.01.2023 11:05, aktual.: 04.01.2023 11:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niezwykle ważne ostrzeżenie wydał właśnie Główny Inspektorat Sanitarny. Ciała obce w herbatce dla dzieci to zagrożenie, którego nie należy bagatelizować. O jaki produkt chodzi i czym został zanieczyszczony? Poznajcie najważniejsze informacje!

Ciała obce w herbatce dla dzieci - ważne ostrzeżenie od GIS-u

Praktycznie nie ma takiego tygodnia, kiedy to w popularnych produktach nie pojawiłyby się zanieczyszczenia, które są groźne dla zdrowia. Obecne ostrzeżenie jest o tyle ważne, że dotyczy ono napoju, który spożywają dzieci. Pomimo tego, że takie produkty przechodzą szczegółowe badania, to mimo to pojawiają się pewne nieprawidłowości. W sprawie herbaty owocowej dla dzieci, zainterweniował konsument, który dopatrzył się zanieczyszczenia w zakupionym produkcie. GIS nie podał, o jakie dokładnie zanieczyszczenie chodzi, ale wiemy, że są to ciała obce w herbatce dla dzieci.

Zanieczyszczona herbatka - Pyszności; Foto screen ze strony gov.pl
Zanieczyszczona herbatka - Pyszności; Foto screen ze strony gov.pl

W oficjalnym komunikacie, który pojawił się na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego, możemy przeczytać, że:

W wyniku działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej, w związku ze skargą konsumenta, potwierdzono obecność ciał obcych w produkcie. Produkt jest przeznaczony do spożycia przez niemowlęta i dzieci powyżej 8 miesiąca życia. Spożycie produktu przez najmłodszych konsumentów może wiązać się z ryzykiem zdrowotnym.

Której herbatki dla dzieci dotyczy ostrzeżenie?

Na stronie GIS pojawiły się szczegóły związane z zanieczyszczonym produktem. Ciała obce w herbatce dla dzieci znaleziono w następującym produkcie:

  • Nazwa produktu: Humana Herbatka owocowa z ekstraktem z owoców po 8 miesiącu, 200 g
  • Numer partii: 73033 C56
  • Data minimalnej trwałości: 29.11.2023
  • Wyprodukowano dla: Humana Poland sp. z o.o., Plac Konesera 6 lok. B.3, 03-736 Warszawa przez firmę ARTIFEX INSTANT S.R.O. z Republiki Czeskiej.
Numer partii zanieczyszczonej herbaty - Pyszności; Foto screen ze strony gov.pl
Numer partii zanieczyszczonej herbaty - Pyszności; Foto screen ze strony gov.pl

Co zrobić, gdy posiadamy taki produkt w swoim domu? Najlepiej będzie oddać go do sklepu lub skontaktować się z pobliską stacją sanitarną. Firma Humana przekazała informację do wszystkich sieci handlowych z prośbą o wstrzymanie sprzedaży herbaty i zabezpieczenie podejrzanego produktu. Wprowadzone zostały również czynności wyjaśniające u producenta. Nadzór prowadzony jest przez służby sanitarne w Republice Czeskiej, w której produkowana jest podejrzana herbata.

Lubisz nietypowe przekąski? Z pewnością zainteresuje Cię przepis na serowe kulki w kolorowych przyprawach. Znajdziesz go na naszym kanale YouTube:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także