PoradyEkspertka pokazuje, jak prawidłowo jeść pączka. Można się pobrudzić na dwa sposoby

Ekspertka pokazuje, jak prawidłowo jeść pączka. Można się pobrudzić na dwa sposoby

Jak jeść pączki - Pyszności
Jak jeść pączki - Pyszności
Źródło zdjęć: © AKPA, Getty Images
07.02.2024 07:43, aktualizacja: 07.02.2024 08:43

Tłusty Czwartek to dzień świętowania i rozkoszowania się pysznymi pączkami. Ale jak zjeść je z klasą i bez obaw o ubrudzenie się? Ekspertka ds. etykiety, Irena Kamińska-Radomska, znana z "Projektu Lady" TVN, dzieli się dwoma prostymi sposobami na eleganckie zjedzenie pączka.

Tłusty czwartek równie dobrze mógłby nosić nazwę dnia pączków, bo zjadamy je wtedy w ilościach niemal hurtowych. Bez względu na to, czy wolisz je z cukrem pudrem, czy różą, lepkie palce są symbolem świętowania. W czystości nie pomaga również wypływające ze środka nadzienie i osadzający się w kącikach ust lukier. Znana z show "Projekt Lady" ekspertka ds. savoir-vivre podpowiedziała, jak z klasą zjeść tego dnia pączki. Są na to dwa akceptowane sposoby.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak jeść pączki?

Filmy instruktażowe Ireny Kamińskiej-Radomskiej z zakresu savoir-vivre zawsze wzbudzają zainteresowanie. Tym razem padło na pączki, a właściwie na to, jak powinno się je jeść. Wskazane są dwa sposoby. Pierwszy jest oczywisty - wystarczy wziąć pączka w ręce i zacząć go jeść. Jak podkreśla ekspertka, jest to ryzykowny sposób, bo pobrudzić można nie tylko siebie samego, ale również swoje ubranie.

Irena Kamińska-Radomska demonstruje, jak poprawnie jeść pączka
Irena Kamińska-Radomska demonstruje, jak poprawnie jeść pączka© Instagram

Drugim, rekomendowanym przez ekspertkę sposobem, jest podzielenie go na kawałki.

Drugi sposób: bierzemy pączka i odrywamy po kęsie. I w ten sposób mamy tylko ubrudzone dłonie, ale co za problem końce palców wypłukać. Natomiast oba sposoby są idealne i warte grzechu - dodała na koniec.

Internauci mają swoje sposoby na pączki

Internauci podzielili się różnymi opiniami na temat jej rad. Niektórzy preferują jedzenie pączka w całości, podczas gdy inni uważają, że metoda na kawałki jest bardziej elegancka. Pojawiły się również żartobliwe komentarze dotyczące oblizania się po lukrze i nadzieniu.

Pączki na tłusty czwartek
Pączki na tłusty czwartek © Pixabay
Paranoja. Już z tym nauczaniem manier to przesadzacie, bo to poszło zdecydowanie w solidną groteskę, aż mdłości biorą.
Sposób nr 3. Wziąć pączka przez chusteczkę. Dłonie czyste.
Urywać? Gorzej, jak się urwie i poleci nadzienie. Jeszcze płukać palce w wodzie, wiekszej głupoty nie slyszalam, będę jadla na mieście i gdzie tu miska z wodą? Gryzę pączka, oblizuje się i oblizuje palce, mniam.

Chociaż sposobów na zjedzenie pączka w czystości nie brakuje, to tego dnia ważniejsze jest jedno - aby zjeść je ze smakiem.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także