PoradyWrzuć zużytą torebkę herbaty do zlewu. Oto co się stanie z brudnymi naczyniami

Wrzuć zużytą torebkę herbaty do zlewu. Oto co się stanie z brudnymi naczyniami

Herbata i jej zastosowanie podczas kuchennych porządków - Pyszności; Fot. Adobe Stock
Herbata i jej zastosowanie podczas kuchennych porządków - Pyszności; Fot. Adobe Stock
13.06.2023 16:01, aktualizacja: 13.06.2023 16:22

Wkładanie torebek z herbatą do zlewu po to, by umyć naczynia, może wydawać się sprzeczne z intuicją. Każdy z nas wie, że po wypiciu filiżanki naparu kubek zabarwia się na ciemnobrązowy kolor. A jednak okazuje się, że zużyta torebka herbaty może uczynić cuda z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. W jaki sposób? Sprawdźcie.

Jeśli w zlewie zalegają lepiące się od owsianki miski czy trudna do wyczyszczenia patelnia z obiadu, użyj... zużytej torebki herbaty. Wystarczy, że wymoczysz naczynia w "herbacianej wodzie", by bez problemu, zbędnego szorowania i niszczenia powierzchni delikatnych naczyń pozbyć się trudnych zabrudzeń. Koniecznie wypróbuj ten patent, nawet jeśli wydaje ci się, że to absurd traktować naczynia herbatą.

Herbata na stos brudnych naczyń. Wypróbuj ten trik

Metoda ta polega na zalaniu zabrudzonych naczyń ciepłą wodą i zanurzeniu w niej kilku torebek (najlepiej zużytej) herbaty. Pozostaw tak naczynia na noc. Rano wymień wodę i umyj naczynia, jak zwykle. Zauważysz, że nawet najbardziej tłustych plam pozbędziesz się bez uciążliwego szorowania. Skąd taki efekt? Stoi za nim wysoki poziom kwasu garbnikowego w herbacie, który jest świetnym naturalnym środkiem, rozkładającym tłuszcz i inne zabrudzenia (również stwardniały brud), które mogą gromadzić się na twoich naczyniach.

Oto kilka podstawowych wskazówek, o których należy pamiętać przed użyciem torebek z herbatą do zmywania naczyń. Po pierwsze, kwas garbnikowy zawarty w herbacie potrzebuje czasu, by się uwolnić. Stąd też najlepiej jest moczyć naczynia w wodzie z torebkami herbaty przez kilka godzin, a nawet całą noc. Jak dużo ich przygotować? 10-12 torebek zużytej herbaty powinno skutecznie poradzić sobie z całym zlewem mocno zabrudzonych naczyń. Jeśli masz do wyczyszczenia tylko patelnię, wystarczą dwie torebki.

Herbata pomoże usunąć trudne zabrudzenia - Pyszności;
Herbata pomoże usunąć trudne zabrudzenia - Pyszności;

Zastosowanie zużytych torebek po herbacie

Torebki herbaty poradzą sobie również z zabrudzonym zlewem, a także usuną odciski palców z kranu. Ponadto, świetnie sprawdzą się do odświeżenia miejsc, w których panują nieprzyjemne zapachy, np. w szafkach kuchennych czy w lodówce. Zużyte torebki po herbacie umieść w misce, tę zaś połóż w miejscu, które potrzebuje odświeżenia. Herbata powinna wchłonąć nieprzyjemny zapach. Pamiętaj o wymianie torebek co kilka dni.

Co więcej, garbniki pomogą usunąć osad i nadać połysk drewnianym meblom i podłodze. Wystarczy, że podgrzejesz wodę i dodasz do niej kilka starych torebek czarnej herbaty. Poczekaj, aż napar ostygnie, a następnie zanurz w mieszance ściereczkę z mikrofibry i wytrzyj nią drewniane powierzchnie w twoim domu. Torebki herbaty doskonale radzą sobie również z polerowaniem szklanych powierzchni. 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także