PoradyOto jak należy dbać i czyścić drewniane akcesoria kuchenne. Posłużą znacznie dłużej

Oto jak należy dbać i czyścić drewniane akcesoria kuchenne. Posłużą znacznie dłużej

Oto jak należy dbać i czyścić drewniane akcesoria kuchenne. Posłużą znacznie dłużej
Frania

19.10.2018 11:35, aktual.: 19.10.2018 11:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W każdej kuchni można znaleźć drewniane łyżki, tłuczki czy też deski do krojenia. I nic w tym dziwnego, ponieważ takie przedmioty nie tylko świetnie się sprawdzają, ale też fajnie wyglądają.

A skoro już mowa o drewnianych gadżetach kuchennych, warto wiedzieć jak o nie zadbać, aby posłużyły nam jak najdłużej. I właśnie tego typu informacje znajdziesz poniżej!

Jak zadbać o drewniane przedmioty:

  • Po pierwsze użyj soli lub sody oczyszczonej, aby porządnie wyszorować powierzchnię czyszczonych narzędzi. Dzięki temu zabiegowi, skutecznie usuniesz powstałe plamy i resztki zaschniętego jedzenia.
  • Teraz czas na czyszczenie z pomocą gąbki do mycia naczyń i niewielką ilością płynu do mycia naczyń. Środek ten możesz zastąpić również domowej roboty mieszanką z octu i sody oczyszczonej.
  • Dokładnie opłucz drewniane przedmioty pod ciepłą wodą.
  • Aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i przebarwień, natrzyj drewniane przedmioty sokiem z cytryny.
  • Od czasu do czasu warto również pokryć powierzchnię czyszczonych przyrządów olejem, bądź oliwą z oliwek. Obie ciecze wsiąkają w drewno, a tym samym chronią je przed szkodliwym działaniem zarówno wody, jak i detergentów.
Obraz

Tego unikaj:

#1 Nigdy nie czyść drewnianych sprzętów w zmywarce - kąpiel w zmywarce z pewnością nie służy tego typu gadżetom kuchennym. Dlaczego? Otóż intensywna para wodna i długi pobyt w gorącej wodzie sprawią, że drewno znacznie szybciej zacznie pękać.

#2Tego typu sprzęty nie lubią długich kąpieli - jeśli zależy Ci na drewnianych przedmiotach, z których korzystasz na co dzień, powinnaś zrezygnować również z długiego moczenia w wodzie.

#3 Przy zakupie nowych przedmiotów unikaj nieodpowiedniego drewna - ogromne znaczenie w procesie pielęgnacji i wykorzystania drewnianych przedmiotów ma także sam rodzaj drewna. Dlatego już w chwili zakupu powinnaś wybierać twarde i solidne drewno takie jak dąb, buk, heban czy jesion.

A Ty w jaki sposób dbasz o swoje drewniane łyżki i łopatki?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także