PoradyKasia Bosacka zdradza, jak zawsze kupić pyszną pomarańczę. Wystarczy rzut oka

Kasia Bosacka zdradza, jak zawsze kupić pyszną pomarańczę. Wystarczy rzut oka

Jak kupić dobrą pomarańczę? - Pyszności; foto: Canva oraz Facebook; konto: Katarzyna Bosacka
Jak kupić dobrą pomarańczę? - Pyszności; foto: Canva oraz Facebook; konto: Katarzyna Bosacka
07.02.2023 07:24

Czy może być coś gorszego niż kupno mdłej pomarańczy? Cóż, coś by się na pewno znalazło, ale nie przeczy to temu, że jest to sprawa wyjątkowo przykra. Nie daj się zrobić w bambuko; przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak kupić dobrą pomarańczę - zawsze i wszędzie. 

Decydując się na pomarańczę, mamy nadzieję natrafić na jak najsłodsze i bezpestkowe okazy. Niestety, nie zawsze się to udaje. Co gorsza, nie wiadomo nawet, co wtedy z takim owocem zrobić. Wyrzucić? Tego nie lubi nikt. Dlatego lepiej myśleć zawczasu.

Jak kupić dobrą pomarańczę? - Pyszności; foto: Canva
Jak kupić dobrą pomarańczę? - Pyszności; foto: Canva

Z pomocą konsumentom, którzy nie wiedzą jeszcze jak kupić dobrą pomarańczę, przyszła - a jakżeby inaczej - niezawodna Katarzyna Bosacka. Polska mistrzyni oszczędzania i zdrowego gotowania, od lat przestrzegająca swoich fanów przed nieuczciwymi zagraniami producentów, tym razem wzięła pod lupę pomarańcze; a właściwie to, jak rozpoznać w sklepie najlepsze sztuki.

Jak kupić dobrą pomarańczę? Podpowie ci to... pępek.

Spokojnie, nie chodzi nam tu o żadną dziwną (czy może być w ogóle jeszcze dziwniejsza?) odmianę rumpologii, czy innego wróżenia z ciała. Nie to miała na myśli również Bosacka. Cały myk polega bowiem na sprawdzeniu, jak wygląda... pępek pomarańczy.

Jeśli pomarańcza ma tzw. "pępek", czyli takie wgłębienie, to jest odmiana Navelina. Ta odmiana charakteryzuje się tym, że ten "pępek" wchłania wszystkie pestki ze środka i jest to pomarańcza bezpestkowa. Natomiast, jeśli takiego "pępka" nie ma, czyli jest zakończona taką tylko kropeczką, to wtedy prawdopodobnie w środku mamy pestki.

- czytamy wypowiedź Katarzyny Bosackiej na dziendobry.tvn.pl.

Co więcej, charakterystyczny pępek w pomarańczy to również oznaka tego, że owoc będzie soczysty i słodki. Dziennikarka słusznie zauważyła, że taka pomarańcza to gwarancja zadowolenia przede wszystkim dzieciaków, które "kochają wszystko, co jest bezpestkowe".

Jak kupić dobrą pomarańczę? - Pyszności; foto: Canva
Jak kupić dobrą pomarańczę? - Pyszności; foto: Canva

Trudno się z tym nie zgodzić. Ze swojej strony dodamy jeszcze, żeby zawsze zwracać uwagę na stosunek ciężaru do wielkości pomarańczy. Ciężki owoc to bogate wnętrze, a więc i cudowna soczystość.

Obejrzyj też ten filmik z naszego kanału na YouTube. Znajdziesz w nim przepis na boski chlebek ziołowy z fetą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także