PoradyJak mrozić mięso? Wiele osób popełnia błąd, przez który można się zatruć

Jak mrozić mięso? Wiele osób popełnia błąd, przez który można się zatruć

Jak poprawnie mrozić mięso?
Jak poprawnie mrozić mięso?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | qwartm

29.04.2024 16:36, aktual.: 30.04.2024 13:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mrożenie to jeden z najpopularniejszych sposobów na przedłużenie terminu przydatności żywności. Mrozimy zarówno owoce, jak i warzywa czy mięso. To ostatnie wywołuje wiele kontrowersji. Wielu z nas popełnia błąd, który niesie za sobą poważne konsekwencje zdrowotne.

Obniżka ceny mięsa skusi niejedną osobę. Wielu korzysta z okazji i kupuje mięso, po czym wkłada je do zamrażarki. W ten sposób oszczędzają pieniądze i czas. Mrożenie wydłuża przydatność do spożycia nawet o rok. Wszystko zależy od tego, w co je zapakujemy. Jak mrozić mięso, żeby się nie zepsuło? Wyjaśniamy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak długo można mrozić mięso?

Mrożenie to jeden z najpopularniejszych sposobów konserwacji żywności. To dość nowoczesna metoda, bowiem wymyślono ją sto lat temu. Za ojca mrożenia uznaje się Clarenca Birdseye. W latach 20. ubiegłego wieku spotkał się z Eskimosami, którzy nauczyli go łowienia ryb pod grubym lodem. Birdseye zauważył, że ryba niemalże natychmiast zamarza, po rozmrożeniu zachowuje wszystkie właściwości odżywcze. Niespełna dekadę później opatentował sposób mrożenia, który stosujemy do dziś.

Jakie produkty można mrozić? Owoce, warzywa, przetwory, dania gotowe czy mięso. To ostatnie mrozimy najczęściej. Jak długo można trzymać mięso w zamrażarce? Wołowinę i cielęcinę do 8 miesięcy, wieprzowinę do 6 miesięcy, a drób do 4 tygodni, podobnie jak ryby. Zanim wrzucisz mięso do zamrażarki, pamiętaj, aby napisać na nim datę zapakowania.

Jak mrozić mięso?

Mogłoby się wydawać, że mrożenie mięsa to banalna sprawa. Wystarczy włożyć je do zamrażarki i... tyle. Okazuje się, że wielu z nas popełnia błąd, który może prowadzić do poważnego zatrucia. Przed włożeniem mięsa do zamrażarki należy je szczelnie zapakować, aby się nie zepsuło. W tym celu sięgamy po folię aluminiową, folię spożywczą bądź reklamówkę. Ta ostatnia nie ochroni mięsa w należyty sposób. Jak poprawnie mrozić mięso? Umyj je, osusz i wytnij z niego tkankę tłuszczową. Przełóż je do woreczka strunowego i dokładnie go zamknij. Woreczek zabezpieczy mięso i zapobiegnie rozprzestrzenianiu się bakterii. Przechowując je w ten sposób, nie musisz obawiać się o swoje zdrowie.

Źródło: Kobieta Gazeta

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także