NewsyChciała zaoszczędzić, robiąc zakupy przy kasie samoobsługowej. Może trafić do więzienia

Chciała zaoszczędzić, robiąc zakupy przy kasie samoobsługowej. Może trafić do więzienia

Próbowała oszukać na kasie samoobsługowej - Pyszności; Fot. KMP w Wałbrzychu
Próbowała oszukać na kasie samoobsługowej - Pyszności; Fot. KMP w Wałbrzychu
13.04.2023 18:49, aktualizacja: 13.04.2023 20:45

Niejedna kasa samoobsługowa była świadkiem popełnienia przestępstwa czy wykroczenia. Tym razem na gorącym uczynku przyłapano 47-letnią wałbrzyszankę, która próbowała nabyć różne owoce i warzywa, oklejając je ceną za... buraki. Kobieta szybko trafiła w ręce policji. Sprawy jednak nie zakończyło nałożenie mandatu, ta bowiem zostanie rozstrzygnięta przez sąd. Kobiecie grozi wyrok nawet dwóch lat więzienia.

Do zdarzenia doszło przed świętami wielkanocnymi, 7 kwietnia w Wałbrzychu. Jak przekazuje tamtejsza policja, w piątkowe popołudnie funkcjonariusze zostali powiadomieni o oszustwie, do jakiego miało dojść w jednym z marketów. 47-letnia kobieta, ważąc warzywa i owoce, wybierała kod dla buraków czerwonych, które były dużo tańsze od innych produktów. Tym samym, papryka, pomidory czy ogórki były oklejone nieodpowiednimi cenami. Konsekwencje takiego zachowania okazały się surowe - wałbrzyszanka odpowie teraz za przestępstwo.

Próbowała oszukać na kasie samoobsługowej. Może trafić do więzienia

Kobieta następnie udała się do kasy samoobsługowej i mimo że w koszyku znajdowała się cała gama produktów, na paragonie widniały tylko buraki. Straty oszacowano na kwotę blisko 50 złotych. 47-latka została ujęta przez ochronę obiektu, a następnie trafiła w ręce funkcjonariuszy wałbrzyskiej policji. Okazuje się bowiem, że tzw. przeklejanie cen jest przestępstwem, a wartość start nie ma tutaj większego znaczenia.

"Kobieta była bardzo zaskoczona tym, że została przez policjantów zatrzymana. Myślała, że sprawa zakończy się mandatem karnym, a nie późniejszą wizytą w sądzie. W związku z tym zdarzeniem przypominamy, że zgodnie z polskim prawem tzw. przeklejanie cen jest przestępstwem, a wartość strat nie ma większego znaczenia, ponieważ w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadza się w błąd pracowników sklepu, co do rzeczywistej ceny kupowanego towaru" - przekazuje KMP w Wałbrzychu.
Próbowała oszukać na kasie samoobsługowej - Pyszności; Fot. KMP w Wałbrzychu
Próbowała oszukać na kasie samoobsługowej - Pyszności; Fot. KMP w Wałbrzychu

Wałbrzyszanka odpowie więc teraz za przestępstwo. Policjanci przypominają, że kodeks karny za oszustwo przewiduje karę do ośmiu lat pozbawienia wolności. W przypadku mniejszej wagi, tak jak w tym przypadku, sprawca może trafić za kraty więzienia na dwa lata.

Takich historii jest jednak więcej. W kwietniu ub.r. media informowały o 35-latce, która oszukiwała na kasie samoobsługowej w supermarkecie w Libiążu. Owoce i warzywa nabiła jako grejpfruty, które były wówczas na promocji. Dzięki temu "zyskała"... około 10 zł.

Zobacz także pyszne kanapki na słodko z ciasta francuskiego. Takim deserem zaskoczysz swoich bliskich:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także