NewsyChciała zaoszczędzić, robiąc zakupy przy kasie samoobsługowej. Może trafić do więzienia

Chciała zaoszczędzić, robiąc zakupy przy kasie samoobsługowej. Może trafić do więzienia

Próbowała oszukać na kasie samoobsługowej - Pyszności; Fot. KMP w Wałbrzychu
Próbowała oszukać na kasie samoobsługowej - Pyszności; Fot. KMP w Wałbrzychu

13.04.2023 18:49, aktual.: 13.04.2023 20:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niejedna kasa samoobsługowa była świadkiem popełnienia przestępstwa czy wykroczenia. Tym razem na gorącym uczynku przyłapano 47-letnią wałbrzyszankę, która próbowała nabyć różne owoce i warzywa, oklejając je ceną za... buraki. Kobieta szybko trafiła w ręce policji. Sprawy jednak nie zakończyło nałożenie mandatu, ta bowiem zostanie rozstrzygnięta przez sąd. Kobiecie grozi wyrok nawet dwóch lat więzienia.

Do zdarzenia doszło przed świętami wielkanocnymi, 7 kwietnia w Wałbrzychu. Jak przekazuje tamtejsza policja, w piątkowe popołudnie funkcjonariusze zostali powiadomieni o oszustwie, do jakiego miało dojść w jednym z marketów. 47-letnia kobieta, ważąc warzywa i owoce, wybierała kod dla buraków czerwonych, które były dużo tańsze od innych produktów. Tym samym, papryka, pomidory czy ogórki były oklejone nieodpowiednimi cenami. Konsekwencje takiego zachowania okazały się surowe - wałbrzyszanka odpowie teraz za przestępstwo.

Próbowała oszukać na kasie samoobsługowej. Może trafić do więzienia

Kobieta następnie udała się do kasy samoobsługowej i mimo że w koszyku znajdowała się cała gama produktów, na paragonie widniały tylko buraki. Straty oszacowano na kwotę blisko 50 złotych. 47-latka została ujęta przez ochronę obiektu, a następnie trafiła w ręce funkcjonariuszy wałbrzyskiej policji. Okazuje się bowiem, że tzw. przeklejanie cen jest przestępstwem, a wartość start nie ma tutaj większego znaczenia.

"Kobieta była bardzo zaskoczona tym, że została przez policjantów zatrzymana. Myślała, że sprawa zakończy się mandatem karnym, a nie późniejszą wizytą w sądzie. W związku z tym zdarzeniem przypominamy, że zgodnie z polskim prawem tzw. przeklejanie cen jest przestępstwem, a wartość strat nie ma większego znaczenia, ponieważ w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadza się w błąd pracowników sklepu, co do rzeczywistej ceny kupowanego towaru" - przekazuje KMP w Wałbrzychu.
Próbowała oszukać na kasie samoobsługowej - Pyszności; Fot. KMP w Wałbrzychu
Próbowała oszukać na kasie samoobsługowej - Pyszności; Fot. KMP w Wałbrzychu

Wałbrzyszanka odpowie więc teraz za przestępstwo. Policjanci przypominają, że kodeks karny za oszustwo przewiduje karę do ośmiu lat pozbawienia wolności. W przypadku mniejszej wagi, tak jak w tym przypadku, sprawca może trafić za kraty więzienia na dwa lata.

Takich historii jest jednak więcej. W kwietniu ub.r. media informowały o 35-latce, która oszukiwała na kasie samoobsługowej w supermarkecie w Libiążu. Owoce i warzywa nabiła jako grejpfruty, które były wówczas na promocji. Dzięki temu "zyskała"... około 10 zł.

Zobacz także pyszne kanapki na słodko z ciasta francuskiego. Takim deserem zaskoczysz swoich bliskich:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także