PoradyZostał ci korek po winie? Pod żadnym pozorem go nie wyrzucaj!

Został ci korek po winie? Pod żadnym pozorem go nie wyrzucaj!

Został ci korek po winie Pod żadnym pozorem go nie wyrzucaj! - Pyszności; Foto: Canva.com
Został ci korek po winie Pod żadnym pozorem go nie wyrzucaj! - Pyszności; Foto: Canva.com
Agnieszka
30.06.2022 16:37

Okazuje się, że korek po winie może być bardzo przydatny. Od dzisiaj już nigdy go nie wyrzucisz!  Dzięki niemu, w prosty sposób usuniesz nieprzyjemny zapach spalenizny. Poniżej zdradzamy więcej szczegółów.

Przydatny korek po winie

Korek od wina - Pyszności; Foto: Canva.com
Korek od wina - Pyszności; Foto: Canva.com

Najczęściej po wypiciu wina, wyrzucamy butelkę wraz z korkiem. Wielu z nas nie jest świadomych tego, jak przydatny może być ten mały przedmiot. Okazuje się, że dzięki niemu uratujemy niejedno danie!

Bigos to wyjątkowo czasochłonne danie. Czas gotowania potrawy zajmuje kilka godzin. W związku z tym nieraz zdarzyło nam się je przypalić. W konsekwencji zapach spalenizny przeniknął do całej potrawy. Nie tylko zmarnowaliśmy składniki, ale również cenny czas. Okazuje się jednak, że w usunięciu nieprzyjemnego zapachu pomoże nam drewniany korek od wina!

Korek w garnku

Bigos - Pyszności; Foto: Canva.com
Bigos - Pyszności; Foto: Canva.com

Przypalony bigos przełóż do nowego garnka. Pamiętaj, aby nie dodawać do niego przypalonych resztek. Następnie do potrawy dodaj drewniany korek po winie i ją zagotuj. Drewno świetnie pochłonie zapach spalenizny. Dzięki temu przywrócisz potrawie jej piękny aromat i smak. Pod koniec usuń korek i delektuj się pysznym bigosem.

Jest to prosty trik, który może wykonać każdy z nas. Wystarczy tylko mieć przy sobie drewniany korek po winie. Jeśli przygotowujesz dużą ilość bigosu, możesz dodać do niego kilka korków. Dzięki temu będziesz pewien, że potrawa nie będzie pachniała spalenizną.

Co zrobić, żeby nie przypalić bigosu?

Najlepiej, jeśli nie spalimy naszej potrawy i korek nie będzie nam potrzebny. Jak w takim razie prawidłowo przygotować bigos? Okazuje się, że jest to dziecinnie proste. Jednak nie każdy z nas o tym wie.

Bigos powinniśmy gotować na niskim ogniu. Oprócz tego należy pamiętać, aby od czasu do czasu go mieszać. Ażeby uniknąć spalenia potrawy, warto również zaopatrzyć się w odpowiedni garnek. Najlepiej jeśli będzie odznaczał się grubym dnem. Poza tym, podczas gotowania bigosu można raz na jakiś czas dodawać do kapusty niewielką ilość wody. Jeśli mamy zamiar odgrzać potrawę - najlepiej wykorzystać do tego piekarnik.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować 4 hitowe przepisy z młodą kapustą krok po kroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także