NewsyKuchenny sprzęt wycofany ze sprzedaży. GIS wydał ostrzeżenie

Kuchenny sprzęt wycofany ze sprzedaży. GIS wydał ostrzeżenie

Kuchenny sprzęt wycofany ze sprzedaży. GIS wydał ostrzeżenie
Ewa
11.05.2022 18:57, aktualizacja: 16.05.2022 00:11

Łopatki kuchenne wycofane ze sprzedaży. Dlaczego? Seria i numer produktu, który szkodzi zdrowiu. Główny Inspektorat sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące tym razem kuchennego sprzętu. Wszystko z powodu migracji pierwszorzędowych amin aromatycznych — substancji szkodliwych dla zdrowia. Czym one są?

GIS wycofał łopatki kuchenne ze sprzedaży. Dlaczego?

Na stronie GIS pojawiło się ostrzeżenie, tym razem niedotyczące bezpośrednio jedzenia. Warto jednak zwrócić uwagę na komunikat, bo wycofany produkt może być niebezpieczny dla zdrowia. Pod żadnym pozorem nie powinien mieć kontaktu z żywnością. Producent Kuamao Trade Poland Sp. z o.o. wycofuje kwestionowany produkt z obrotu oraz rozpoczął procedurę informowania odbiorców o możliwości zwrotu.

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację do żywności pierwszorzędowych amin aromatycznych, w badanych próbkach wyrobu do kontaktu z żywnością określonego poniżej. - czytamy na stronie GIS
Obraz

Produkt: Paleta Kuchenna 33 cm Kmt Style

Numer partii: RIF: 6409200

Kod kreskowy: 8056046092006

importer: Euro Master Import Export, S.L. C/.Villablino 20E 28947 Madrid España

kraj pochodzenia: P.R.C.

Obraz

Czym są aminy pierwszorzędowe?

Niektóre z amin (PAAs) uznane zostały przez Międzynarodową Agencję ds. Badań nad Rakiem (IARC) za substancje potencjalnie rakotwórcze dla człowieka. Zgodnie z przepisami Unii Europejskiej (Dyrektywa 2002/72/WE) materiały i wyroby z tworzyw sztucznych przeznaczone do kontaktu z żywnością, nie mogą uwalniać PAAs w ilości wykrywalnej metodą analityczną o granicy wykrywalności 0,01 mg/kg żywności lub płynu modelowego imitującego żywność.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także