PoradyMama zamiast wyrzucać papierki po maśle, wkłada je do lodówki. Ma ważny powód

Mama zamiast wyrzucać papierki po maśle, wkłada je do lodówki. Ma ważny powód

Papierki po maśle
Papierki po maśle
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

10.02.2024 09:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nasze mamy i babcie doskonale wiedziały, jak gotować w duchu zero waste, zanim pojęcie to na dobre przylgnęło do nowoczesnych kulinarnych trendów. Jednym z takich patentów na niemarnowanie jedzenia jest trzymanie (na wszelki wypadek) papierków po maśle w lodówce.

Moja mama po powrocie z zakupów przekłada masło do maselniczki, a papierek po maśle składa tłustą stroną do wewnątrz i wkłada do lodówki. To bardzo użyteczny patent, zaczerpnięty jeszcze z kulinarnych nawyków babci. Wypróbuj, a przekonasz się, jak bardzo ułatwi ci to życie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie wyrzucaj papierków po maśle. Mogą ci się przydać

Niewyrzucanie papierków po maśle to nawyk, który wpisuje się w zasady kuchni zero waste. Doskonale wiemy, że na opakowaniu, po wyjęciu kostki, zostaje jeszcze trochę produktu. Wiele osób zapewne pamięta, jak babcie podczas pieczenia ciast margarynę odkładały do ucierania, a papierkiem po margarynie smarowały blachy przed pieczeniem.

Właśnie dlatego nie warto wyrzucać opakowań po maśle. Moja mama odkłada je do lodówki. Papierki zazwyczaj przydają się, kiedy trzeba natłuścić patelnię przed smażeniem czy blachę do pieczenia. Dodatkowo smarując powierzchnię tłustym papierkiem po maśle, łatwiej jest dotrzeć w trudne miejsca, np. w kąciki blachy.

Jeśli w najbliższym czasie nie masz w planach korzystania z blachy do pieczenia czy patelni, umieść papierek po maśle w zamrażarce i wyjmij, kiedy będzie potrzebny. Najpierw jednak złóż papierek na pół, tłustą stroną do wewnątrz.

Nie wyrzucaj opakowania po maśle
Nie wyrzucaj opakowania po maśle© Pixabay

Gdzie wyrzucić papierki po maśle?

A jeśli papierek po maśle spełnił swoją rolę i nadaje się do wyrzucenia, to do jakiego pojemnika powinien trafić? Niektóre kostki zawijane są w papier woskowany, inne w ten z alufolią. Tak czy siak, takie typy opakowań powinny trafić do pojemnika na odpady zmieszane (który zwykle jest w kolorze czarnym). Do segregacji nadaje się tylko czysty i suchy papier (papierek po maśle jest brudny lub tłusty, przez co nie nadaje się do recyklingu).

Natomiast plastikowe opakowanie po maśle lub margarynie należy wyrzucić do śmietnika lub worka na śmieci w kolorze żółtym.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także