PoradyNigdy nie zachowuj się w restauracji w ten sposób. Narobisz sobie wstydu i zrazisz do siebie obsługę

Nigdy nie zachowuj się w restauracji w ten sposób. Narobisz sobie wstydu i zrazisz do siebie obsługę

Najgorsze, niepożądane zachowania w restauracji. Nie popełniaj tych błędów. - Pyszności; Foto: Canva.com
Najgorsze, niepożądane zachowania w restauracji. Nie popełniaj tych błędów. - Pyszności; Foto: Canva.com
Agnieszka
25.08.2022 14:47

W wolnym czasie chętnie chodzimy do restauracji. Dobry lokal z reguły to taki, który oferuje odpowiednio przygotowane, smaczne jedzenie. Ważne jest dla nas również to, aby personel restauracji wyróżniał się wysoką kulturą osobistą oraz profesjonalizmem.  Jednak niekiedy zapominamy, że nas również obowiązują dobre maniery. Poniżej podajemy najgorsze, niepożądane zachowania w restauracji.

Wyjście do restauracji

Restauracja - Pyszności; Foto: Canva.com
Restauracja - Pyszności; Foto: Canva.com

Restauracja stanowi wspaniałe miejsce spotkań. W związku z tym często chodzimy tam ze znajomymi, czy rodziną. Niekiedy w restauracji organizujemy również spotkanie biznesowe.

Zazwyczaj zwracamy uwagę na jedzenie oraz zachowanie personelu lokalu. Należy jednak zaznaczyć, że zasady savoir-vivre dotyczą również gości restauracji. Niestety nie zawsze o tym pamiętamy.

Najgorsze, niepożądane zachowania w restauracji

Kelnerka - Pyszności; Foto: Canva.com
Kelnerka - Pyszności; Foto: Canva.com

Okazuje się, że nie każdy z nas zna zasady savoir-vivre. Ten zbiór dobrych manier obowiązuje m.in. w restauracjach. Poniżej przedstawiamy jakie są najgorsze, niepożądane zachowania w restauracji.

  • Głośne wołanie kelnera/ machanie do kelnera/ pstrykanie palcami

Jeśli chcemy, aby kelner do nas przyszedł, najlepiej przywołać go spojrzeniem. Ewentualnie można również skinąć głową. Nie należy jednak głośno go wołać, machać do niego, czy pstrykać  na niego palcami.

  • Wieszanie kurtki na krześle

Okazuje się, że w restauracji nie powinniśmy zostawiać okrycia wierzchniego na krześle. W związku z tym po wejściu do lokalu powinniśmy zawiesić kurtkę na wieszaku. Należy zaznaczyć jednak, że nie dotyczy to takich miejsc jak kawiarnia, czy bar.

  • Telefon komórkowy na stole

Często podczas spożywania posiłków odkładamy telefon komórkowy na stół. Jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie. W takiej sytuacji należy go schować i jeśli to możliwe - wyciszyć. Dzięki temu nie będzie nam przeszkadzał podczas spotkania.

  • Głośne rozmawianie przy stoliku

Nie powinniśmy również prowadzić zbyt głośnych konwersacji przy stole. Dotyczy to również głośnych rozmów przez telefon. W takiej sytuacji przeszkadzamy zarówno personelowi lokalu, jak i pozostałym gościom. 

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować fenomenalne szaszłyki z frytek krok po kroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także