Nasypałam do woreczka przyprawę i powiesiłam w kuchni. W końcu mam spokój z muszkami owocówkami

Nasypałam do woreczka przyprawę i powiesiłam w kuchni. W końcu mam spokój z muszkami owocówkami

Zawieś na kuchennej szafce. Pozbędziesz się owocówek
Zawieś na kuchennej szafce. Pozbędziesz się owocówek
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
04.09.2023 11:02

W lecie, w niemalże każdej kuchni pojawiają się muszki owocówki. Choć żyją zaledwie dwa tygodnie, rozmnażają się na potęgę i w trakcie krótkiego życia są w stanie złożyć nawet 500 jaj. Wyjaśniamy, jak przegonić je z mieszkania w najprostszy możliwy sposób.


Owoce nigdy nie smakują tak dobrze, jak latem. Niestety, to właśnie wtedy uaktywniają się znienawidzone owocówki, maleńkie muchy, które osiadają na owocach, przyśpieszając proces gnicia.

Zauważyłaś, że w twojej kuchni latają owocówki? Musisz działać jak najszybciej, zanim owady zdążą złożyć jaja. Podpowiadamy, jak pozbyć się owocówek z kuchni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Skąd biorą się muszki owocówki?

Wiele osób zastanawia się, skąd biorą się owocówki. Wbrew obiegowej opinii, nie przylatują do nas przez okno, a przynosimy je sami. Tak, larwy muszek owocówek najczęściej przynosimy razem zakupionymi owocami. Choć owocówki nie gryzą ani nie są w żaden sposób agresywne, ich obecność jest bardzo irytująca. Co gorsza, owady przyspieszają proces rozkładu owoców i przenoszą na nie groźne bakterie.

Chcesz pozbyć się owocówek z kuchni? Nie musisz kupować żadnych drogich środków owadobójczych. Wypróbuj jedną z domowych metod na pozbycie się owocówek. Produkty potrzebne do przygotowania odstraszacza najprawdopodobniej masz już w domu.

Wypełnij woreczek tą przyprawą i zawieś go w kuchni. Tak pozbędziesz się owocówek

Owocówki, podobnie jak inne owady, są bardzo wyczulone na zapachy. Niektóre je przyciągają, inne wręcz przeciwnie, odpychają. Należy do nich aromat goździkowy i cytrynowy. Jeśli chcesz pozbyć się uciążliwych owadów, przygotuj kawałek bawełny bądź lnu, sznurek i opakowanie goździków. Przyprawę rozsyp na materiale, a następnie, zawiąż go w sakiewkę i powieś na jednym z kuchennych uchwytów. Owocówki, zniechęcone zapachem, szybko wyfruną z pomieszczenia. Kiedy pozbędziesz się owadów na dobre, przesyp goździki z powrotem do opakowania.

Jeśli nie masz w domu goździków, możesz użyć cytryny. Wyciśnij z niej sok, a następnie, zanurz w nim watę. Nasączoną watę zawiń w kawałek materiału i zawieść na jednej z kuchennych szafek. Po dwóch dniach zauważysz, że owocówek jest znacznie mniej.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także